E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Debati për kufirin, Mustafa: Thaçi me këndesat e tij s’e keqpërdorin...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka hedhur poshtë me rreptësi, abuzimin me emrin e Ibrahim Rugovës nga Presidenti aktual Hashim Thaçi lidhur me çështjen...

Thaçi takon nesër Vuçiçin: Po pres me padurim të diskutoj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në, “European Forum Alpbach”. Në këtë...

Kai Sauer rrëzon Thaçin: Nuk janë ndërkombëtarët që duan të ndajnë...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë për...

“Ndryshimi i kufijve”, Berisha: Ide e Beogradit

Zbulohet dokumenti i një organizate jo qeveritare serbe që ka propozuar e para ndarjen e Kosovës. Në dokument është pikërisht propozimi për ‘korrigjimin e...

Berisha: Ekspontentë të caktuar antishqiptarë po përhapin të pavërtetat e Millosheviçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, duke folur për RTV Dukagjinin, tha se individë të caktuar po përhapin informacione të rreme të servirura nga Milloshevic. Ai...

Ish-deputetja kosovare: Thaçi me Nanon ndaluan vizitën e Berishës në Kosovë

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka thënë se Sali Berisha nuk ishte lejuar të hynte pasluftës në Kosovë pasi pengesë ishin...

Ish-zëvendësministri i Jashtëm – Thaçit: Po i shërben përçarjes. Rishikimi i...

Ish-zëvendësministri i Jashtëm Kreshnik Çollaku, i cili mban postin e kreut të Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike i është kthyer ashpër...

Serwer godet Thaçin: Idetë për shkëmbim territoresh, fundi i shtetit të...

Ish-diplomati amerikan dhe njohësi i çështjeve ballkanike, Daniel Serwer, është pozicionuar kundër deklarimit të Presidentit Hashim Thaçi për këmbim territoresh me Serbinë, të cilën...

A mund të unifikohen partitë rreth këtij dokumenti për dialogun me...

Një dokument kornizë i hartuar nga Kadri Veseli, që parasheh se si duhet të zhvillohet dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë, thuhet t'i...

Nard Ndoka: Rama e Thaçi, dy anadollakët e Erdoganit

Deputeti i opozitës, Nard Ndoka ironizon pjesëmarrjen e sotme në Turqi të kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë e...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...