E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Debati për kufirin, Mustafa: Thaçi me këndesat e tij s’e keqpërdorin...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka hedhur poshtë me rreptësi, abuzimin me emrin e Ibrahim Rugovës nga Presidenti aktual Hashim Thaçi lidhur me çështjen...

Thaçi takon nesër Vuçiçin: Po pres me padurim të diskutoj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në, “European Forum Alpbach”. Në këtë...

Kai Sauer rrëzon Thaçin: Nuk janë ndërkombëtarët që duan të ndajnë...

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë për...

“Ndryshimi i kufijve”, Berisha: Ide e Beogradit

Zbulohet dokumenti i një organizate jo qeveritare serbe që ka propozuar e para ndarjen e Kosovës. Në dokument është pikërisht propozimi për ‘korrigjimin e...

Berisha: Ekspontentë të caktuar antishqiptarë po përhapin të pavërtetat e Millosheviçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, duke folur për RTV Dukagjinin, tha se individë të caktuar po përhapin informacione të rreme të servirura nga Milloshevic. Ai...

Ish-deputetja kosovare: Thaçi me Nanon ndaluan vizitën e Berishës në Kosovë

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka thënë se Sali Berisha nuk ishte lejuar të hynte pasluftës në Kosovë pasi pengesë ishin...

Ish-zëvendësministri i Jashtëm – Thaçit: Po i shërben përçarjes. Rishikimi i...

Ish-zëvendësministri i Jashtëm Kreshnik Çollaku, i cili mban postin e kreut të Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike i është kthyer ashpër...

Serwer godet Thaçin: Idetë për shkëmbim territoresh, fundi i shtetit të...

Ish-diplomati amerikan dhe njohësi i çështjeve ballkanike, Daniel Serwer, është pozicionuar kundër deklarimit të Presidentit Hashim Thaçi për këmbim territoresh me Serbinë, të cilën...

A mund të unifikohen partitë rreth këtij dokumenti për dialogun me...

Një dokument kornizë i hartuar nga Kadri Veseli, që parasheh se si duhet të zhvillohet dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë, thuhet t'i...

Nard Ndoka: Rama e Thaçi, dy anadollakët e Erdoganit

Deputeti i opozitës, Nard Ndoka ironizon pjesëmarrjen e sotme në Turqi të kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë e...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...