Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Thaçi: Muri në Mitrovicë duhet të rrënohet

Muri në veri të Mitrovicës, është në kundërshtim të plotë me marrëveshjet e arritur në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të ndërmjetësuar nga Bashkimi...

Samiti i Diasporës, Thaçi: Mundësi për të ndryshuar Kushtetutën e Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, ka marrë sot pjesë në samitin e diasporës, që është...

Kritika të forta të Thaçit kundrejt BE-së

Sipas Hahn nuk ka viza për Kosovën pa përmbushje të dy kritereve të mbetura, ndërsa Hashim Thaçi fajëson rëndë BE-në për vonesën e liberalizimit...

Thaçi: Nuk kemi probleme me Malin e Zi, pse BE këmbëngul...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian, ka thënë se qasja e Bashkimit Evropian kundrejt Kosovës sa i...

Dinosha dorëzon kredencialet, Thaçi flet për marrëdhëniet e shkëlqyera me Malin...

Kosova dhe Mali i Zi po vazhdojnë të mbajnë marrëdhënie të mira, pavarësisht mospajtimeve për disa çështje. Deri më tani Podgorica kishte refuzuar të...

Thaçi: Rama s’mund të flasë në emër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e konsideron artificial debatin rreth vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd. I ftuar në emisionin Opinion të...

Presidenti Thaçi: Debati Shqipëri-Kosovë, artificial dhe i pakuptimtë

I ftuar në studion e emisionit “Opinion”, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur lidhur me deklaratat e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

Universiteti i Tetovës nderon presidentin Thaçi me titullin “Doctor Honoris Cuasa”

Presidenti Thaçi tha se qytetet e Kosovës me qendrat urbane të Maqedonisë ku jetojnë shqiptarë kanë një lidhje historike, kulturore, familjare, kombëtare dhe mbi...

Letrat e vonuara të Thaçit për ndriçimin e krimeve

Letrat që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u drejtoi Kryeprokurorit të Shtetit dhe Këshillit Prokurorial, po shihen në mënyra të ndryshme nga përfaqësues të...

Mustafa: Arrestimi i Thaçit në Serbi i papranueshëm. Konjufca: Qeveria nuk...

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me arrestimin e kreut të policisë së Mitrovicës nga Serbia. Kryeministri Isa Mustafa...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...