E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Thaçi: S’ka viza nëse nuk pezullohet taksa ndaj Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se nuk ka pasur përplasje mes tij dhe kryeministrit Haradinaj në lidhje me taksën ndaj Serbisë. “Në raport...

Surroi: Injoranca nuk e mbron Thaçin nga pasojat juridike e politike

"Historiani amator ka të drejtë të jetë injorant. Presidentin e vendit injoranca nuk e mbron nga pasojat juridike dhe politike", ka shkruar sot shkrimtari...

Këshilltari i Kadri Veselit: Ja për çfarë shërbeu darka me Ramën!...

Këshilltari i kryetarit të kuvendit të Kosovës, Adri Nurellari i ftuar në emisionin “Arena" nga Dritan Hila në Ora News, ka folur për darkën...

Thaçi bisedë telefonike me Mogherinin, zbardhet çfarë u diskutua mes tyre

Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka dhënë detaje rreth bisedës së zhvilluar telefonike me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Përmes...

Albin Kurti kundër Thaçit, paralajmëron protesta

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur “pazar” dialogun me Serbinë. Ai ka paralajmëruar se nëse nuk ndalen idetë e presidentit që në...

Liberalizimi i vizave, ja çfarë thotë Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se Forumi Ekonomik i Davosit është takuar me Komisionarin për zgjerim, Johannes Hahn, dhe kanë rënë në konkludim të përbashkët...

Thaçi: Ushtria e Kosovës mbështetet edhe nga ndërkombëtarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit në Bruksel, në një deklaratë për mediat tha se themelimi i Ushtrisë së Kosovës ka marrë mbështetjen...

Vuçiç para përballjes me Thaçin në OKB: Do të luftoj me...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka njoftuar se në New York në sesionin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, do të...

“Ndarja e Kosovës”, Berisha për Der Standard: Thaçi e Rama po...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një intervistë për gazetën austriake, Der Standard, ku shprehet se presidenti kosovar, Hashim Thaçi, po tund flamurin e Serbisë...

Trajkoviç: Thaçi dhe Vuçiç kanë mision të përbashkët, ndarjen e Kosovës

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e OJQ-së “Lëvizja Evropiane në Kosovë”, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...