E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Tërmet

Etiketim: tërmet

Lëkundje të forta tërmeti, “shkundet” Greqia

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar në Greqi, në perëndim-veriperëndim të Prevezës rreth orës 04:26 me orën lokale. Mësohet se tërmeti ka qenë 5.2 ballë,...

Lekundje sizmike, ja ku ka rënë tërmet sot në Shqipëri

Lëkundjet e tërmeteve në Shqipëri janë rikthyer sërish. Sipas faqes zyrtare “Live Earthquake” një tërmet me magnitudë 3.6 dhe thellësi 2 kilometër ka goditur vendin...

Pas Tsunamit, një tërmet i fuqishëm godet Indonezinë

Pa kaluar 24 orë nga Tsunami, Indonezia është goditur nga një tërmet. Lëkundjet mendohet të jenë të 5.0 ballë të shkallës rihter, raporton rrjeti...

Tërmet në Greqi, ndihet edhe në jug të Shqipërisë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur gjatë mbrëmjes Greqinë. Qendra e tij, ka qenë në jug Të Greqisë, rreth 245 km në jugperëndim të...

Dimri i zë në çadër, tërmeti i shkatërroi shtëpinë (VIDEO)

Drita Keta dhe familja e saj jetojnë në Sopot të Zeqanit, në zonën e Bulqizës. Shtëpia e tyre u shkund dhe dëmtua rëndë nga...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja epiqendra

Një lëkundje e lehtë me magnitudë prej 2.6 ballësh është ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë. Sipas të dhënave...

Tërmet në Shqipëri, ja zona ku u lëkund toka

Edhe pse të lehta, lëkundjet e tërmeteve në Shqipëri ndodhin thuajse çdo ditë. Paraditen e sotme një tërmet mesatar ka rënë në zonën e...

FOTO/ Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i lehtë ka lëkundur kryeqytetin gjatë ditës së sotme. Lëkundjet e Tërmetit që u ndjenë në Tiranë dhe Durrës, e kanë patur...

Tërmet tjetër 4.2 ballë në Zakinthos, ndihet deri në Athinë

Sipas Shërbimit Sizmiologjik të Greqisë, gjatë natës së shkuar ka pasur më shumë se dhjetë lëkundje tërmeti 3-4 ballë të regjistruara në zonë detare...

Tjetër lëkundje tërmeti në vend. Ja ku ishte epiqendra

Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar ditën e sotme në vend. Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet e...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...