E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Tempulli

Etiketim: Tempulli

Tempulli lyhet me ngjyrat e ylberit por kjo mund të jetë...

Një kompleks  tempujsh hindu në në Malajzi është transformuar në mënyrë mahnitëse. 272 shkallët  që të çojnë deri në Shpellat Batu janë lyer me ngjyra...

Tempulli 700 vjeçar përballon përmbytjet, qëndron mbi ujë

Një tempull 700-vjeçar ka arritur që të përballojë përmbytje të shumta dhe vazhdon akoma që të mbetet në këmbë. Në përmbytjet e fundit ku niveli...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...