E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Teknologji

Etiketim: teknologji

Blloku “Vasil Shanto” me ndriçim LED, teknologji ekonomike dhe miqësore me...

Rreth 3 vite më parë vetëm 30 për qind e rrugëve të Tiranës ishin të ndriçuara. Ndërsa sot, jo vetëm që 80 për qind...

Tatimet do aplikojnë së shpejti një sistem të ri teknologjik të...

Administrata Tatimore do të aplikojë së shpejti një sistem të ri teknologjik të faturimit. Projekti i fiskalizimit synon krijimin e një sistemi on line...

NASA rikthen njeriun në Hënë

Agjencia hapësinore e SHBA po përgatit rikthimin e njeriut në Hënë për 10-vjeçarin e ardhshëm. "Do të duhen të dërgohen instrumente dhe teknologji në...

Celulari juaj dëgjon gjithçka që flisni

Ju nuk jeni paranojak, smartphone juaj me të vërtetë po ju dëgjon, kanë paralajmërojnë ekspertët. Për vite me radhë përdoruesit e smartphone janë ankuar...

10 universitetet me imazhin më të mirë në botë

Revista britanike “Times Higher Education”, e cila boton një renditje vjetore të universiteteve globale, ka publikuar së fundmi 10 universitet me reputacionin më të...

Rënia epike e Facebook

Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë vendin më të fuqishëm...

Policia italiane i shpall luftë “Fake News” gjatë fushatës zgjedhore

 Policia italiane ka planifikuar një shërbim të ri për qytetarët e shqetësuar rreth lajmeve të rreme (Fake News) në internet, në prag të zgjedhjeve...

Inteligjenca artificiale dominon në sallonin e teknologjisë

Robotë, vetura autonome, objekte të ndërlidhura, asistentë virtualë dhe inteligjencë artificiale kudo në takimin vjetor të sallonit të teknologjisë, CES, që hapet nesër për...

Lekët/Shqiptarët i bëjnë llaç e tulla, europianët teknologji

Sipas të dhënave të INSTAT të përpunuara nga revista “Monitor”, ndërtimi, sidomos ai i banesave zënë pjesën e luanit të investimeve të brendshme, që...

Të humbasësh lajmin

Imagjinoni një sferë prej hekuri, gri dhe të papërsosur, si një gjyle e madhe. Mendojeni këtë gjyle të rëndë, të përbërë nga masa totale...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...