Ballina Etiketimet Teknike

Etiketim: teknike

Agron Duka nis negociatat. Letër Ilir Metës për takim për qeveri...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka kërkon zyrtarisht nga Kreu i LSI-së, Ilir Meta krijimin e një qeverie teknike për të garantuar standardet...

Roli i ri i Metës

"Burime nga LSI thane se Meta ishte nen presion qe ta fuste draftin ne votim, ndersa burime nga PS thone se ky presion nuk...

Reforma/Rama e Basha takim në Kuvend me Ilir Metën. Mungojnë ambasadorët

Takimi i Kreut të Kuvendit, Kryeministrit dhe kreut të PD ka nisur në orën 16:00 në selinë e Kuvendit. Fillimisht në takim është paraqitur...

Qeveri teknike? Tahiri: Axhenda kryesore është reforma në drejtësi

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shprehur për mediat, përpara nisjes së mbledhjes së grupit parlamentar socialist, se nuk është koha për të diskutuar...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...