E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Teknike

Etiketim: teknike

Me këtë teknikë ju zë gjumi për dy minuta, e kanë...

Ju ka ndodhur që të ktheheni një ditë të lodhur nga puna dhe dëshironi të flini, por nuk ju zë gjumi? Rrotulloheni dhe rrotulloheni...

Zv.Kryeministrja flet për largimin e “teknikëve”: Respektoj vullnetin politik

Largimi i Zv.Kryeministres dhe ministrave teknikë të propozuar nga Partia Demokratike për garantimin e procesit zgjedhor të 25 qershorit, duket se do të varet...

Artan Fuga heq dorë për postin e ministrit teknik të PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se nuk ndjehet gati të angazhohet në postin e ministrit të arsimit nëse do të propozohet nga Partia Demokratike. Ai thotë...

Kryeministri hungarez, Viktor Orban: Do vij në Çadrën e Lirisë së...

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka shprehur mbështetje për protestën e Partisë Demokratike në Tiranë. Në takimin që ka zhvilluar sot në Maltë me...

Kryeministri Edi Rama: Nuk ka qeveri teknike. Në zgjedhje hyjmë dhe...

Edhe pse këto ditë është folur për gjetjen e konsensusit mes mazhorancës dhe opozitës për daljen nga kriza politike, Kryeministri Edi Rama ka rrëzuar...

Kryeministri Rama: Një gjë është e sigurt, zgjedhjet do bëhen në...

 “Një gjë është e sigurt zgjedhjet do bëhen në 18 qershor”. Kjo është deklarata që Kryeministri Edi Rama bëri sot nga Shkodra. Rama ka...

Basha: Rama do iki, por ne nuk pranojmë që kryeministrin teknik...

Pas disa lajmeve të përhapura në media se Edi Rama po krijon skema politike për të zgjedhur një Kryeministër teknicien, kryetari i Partisë Demokratike...

Artan Fuga: 11 teza për qeveri teknike

Opozita të arrijë qëllimet më të largëta, ose me ndihmën e një proteste shumë masive, ose me anë të një sinjali nga jashtë, ose...

Qeveri teknike? Majko: Shqetësimi për zgjedhjet, real

Ish-kryeministri Pandeli Majko deklaron në një intervistë për Top Channel se të dyja palët duhet të reflektojnë, pasi gjithë klasa politike sipas tij ka...

Agron Duka: Duhet Qeveri Teknike

Gjatë prezantimit të kandidatit të Partisë Agrare Ambientaliste për qarkun e Vlorës, Agron Duka këmbëngul mbi kërkesën e opozitës për qeveri teknike. “Zgjedhjet e lira...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...