E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Teatrit Kombëtar

Etiketim: Teatrit Kombëtar

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota deputetët socialistë miratuan ndryshimet në ligjin për...

FOTOLAJM/ Protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar mbërrin në stadiume

Protesta për mbrojtjen e Teatrit nuk ju përket më vetëm artistëve dhe një grupi qytetarësh, por i përket gjithë shqiptarëve. Mbrëmjen e sotme, ndërsa ishte...

Protesta për Teatrin Kombëtar, 1 minutë heshtje për Fadil Hasën e...

Në protestën e ditës së sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, që zhvillohet çdo ditë në orën 19:00, u mbajt 1 minutë heshtje për...

Përurohet shtëpia e LEGO-s, u projektua nga arkitekti i Teatrit Kombëtar,...

Një tjetër kryevepër e arkitekturës botërore u përurua së fundmi në Danimarkë. Shtëpia e LEGO-s, e projektuar nga Bjarke Ingels, arkitekti i Teatrit të...

Mbrojtja e Teatrit Kombëtar, media italiane: Lufta vetëm sapo ka nisur...

"Protesta dhe zemërim në rritje, jo vetëm në botën e intelektualëve, por edhe në arenën politike. Kjo është ajo që prej muajsh po përshkon...

Çështja e Teatrit, PDIU: Të vendosin qytetarët e Tiranës me referendum

PDIU ka reaguar pas votimin ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë të ligjit pë shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një reagimi për mediat,...

Medi Malkaj: Të na rrojë Rama I

Aktorët dhe qytetarët vijojnë të qëndrojnë para parlamentit ku kërkojë që mazhoranca mos të miratojë projektligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar. Në fjalën...

Artistët protestojnë për Teatrin, Rama inauguron “Turbinën” (VIDEO)

Artistët që janë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar kanë vijuar edhe sot protestën para godinës historike. Ndërkohë po sot, Edi Rama dhe një pjesë...

Basha: Të ikë qeveria e korruptuar. Protesta për Teatrin Kombëtar

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se pa largimin e ministrave të akuzuar për korrupsion dhe të përfolur për lidhje me krimin Shqipërisë...

Dokumenti/Projektligji për shembjen e Teatrit Kombëtar

Qeveria ka miratuar projektligji për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Pak orë pasi kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj njoftoi dakortësimin me pjesën...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...