Ballina Etiketimet Teatrin

Etiketim: Teatrin

Aktorë e aktivistë protestë për Teatrin. Manjani: Mund të kërkojmë mbrojtje...

Teksa shoqëria civile duket se e ka humbur betejën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, nga ana ligjore ka ende shpresë. Avokat, Spartak Ngjela dhe...

Votimi i ligjit për Teatrin, Bylykbashi: Palaçot po vjedhin shqiptarët me...

Pas rrëzimit në Kuvend të dekretit të Presidentit Ilir Meta, për ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit, ka ardhur dhe reagimi i...

Pranohet kërkesa e Ballës, shqyrtohet sot dekreti për “Teatrin”

Në një kohë kur sot në rend të ditës është futur dekreti i presidentit Ilir Meta për Teatrin Kombëtar, kreu i grupit parlamentar të...

Shtyrja e rishqyrtimit të Dekretit të Ligjit për Teatrin, Balla: Kemi...

Ditën e sotme u zhvillua seanca e parë plenare për sesionin e ri. I ftuar në studion e ‘Report Tv’, kreu i grupit parlamentar të...

Protesta për Teatrin, Romir Zalla: S’ka ngjyrime politike, aktorët s’mund të...

Aktori i njohur Romir Zalla foli për protestën e artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Zalla foli gjatë për vlerat dhe rëndësinë e mbrojtjes së...

Debati për Teatrin, mazhoranca bojkoton mbledhjen e Komisionit të Edukimit

Kryetarja e Komisionit Albana Vokshi, drejtpërdrejt nga Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka vijur qëndrimin e saj për problemin e Teatrit...

Ligji për Teatrin, Gjata: Të quhet i pavlefshëm. PS ka frikë,...

Juristi Çlirim Gjata i ftuar në Fax News u shpreh se votimi i ligjit për Teatrin duhet të quhet i pavlefshëm. Por sipas tij nuk...

Tavo sqaron votën për Teatrin: Dikush ka votuar me kartën time

Deputeti i LSI, Vangjel Tavo, rezulton sipas procesverbalit të Kuvendit se ka votuar 'pro' ligjit që synon ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Projektligji kaloi në...

Pamje të dhimbshme/ Rama vendos të shembë Teatrin, artistët në lot

Artistët të cilët kishin gjatë gjithë ditës të vendosur sot para parlamentit, kanë shpërthyer në lot, në momentin që mazhoranca vendosi me forcën e...

PD firmos peticionin “Mbro Teatrin”, Vokshi: Rama po i jep “Fushës”...

Dy deputetet e PD Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi, kanë firmosur peticionin për kundërshtimin e shembjes së Teatrit Kombëtar. Deputetja Albana Vokshi tha se “janë...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...