E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Sherr tek Media, Vokshi: Kumbaro mungon, doni të vidhni me shpejtësi

Në mbledhjen e radhës së Komisionit të Medias mungesa e ministres Mirela Kumbaro, është kthyer në objekt debati mes deputetëve të pranishëm. Kryetarja e...

Shembja e Teatrit, Alibeaj-deputetëve të PS-së: Keni frikë burgun?

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar, është bërë ''mollë sherri'' në Komisionin e Ligjeve. Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i kanë bërë thirrje kolegëve...

EMRAT/ Artistët në protestë, letër krerëve të shtetit: Teatri të rikonstruktohet

Artistët e pozicionuar kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar u kanë dërguar një letër të hapur krerëve të shtetit, që nga Presidenti i...

Kompania do marrë tokën e shtetit me vlerë 6 mln euro...

“Vlera e pronës shtetërore, përfshirë edhe godinat të angazhuara nga ana e shtetit shqiptar, është rreth 6 milionë euro, ndërsa vlera e godinës së...

VIDEO-LIVE/ Artistët sërish në protestë për të ndalur prishjen e Teatrit...

Artisët janë mbledhur sërish për të protestuar para Teatrit Kombëtar, për mos lejimin e prishjes së kiëtij institucioni dhe ndërtimin e Kullave. Protestës së artistëve...

Dokumenti i 1958: Gjendja e Teatrit Kombëtar është e atillë sa...

Kushtet e rrezikshme në të cilin punojnë artistët dhe aktorët në Teatrin Kombëtar është fakt që daton prej vitit 1958. Nevoja për një teatër...

Basha: Doja rikonstruksionin e teatrit, por arkitektët më bindën se duhet...

Në dëgjesën e djeshme me artistët dhe arkitektet, regjisori i njohur Altin Basha u shpreh se ndonëse fillimisht mbështeste idenë e rikonstruksionit të godinës...

Ema Andrea: Arsyet pse jam për Teatër të ri, njerëzit tremben...

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, aktorja Ema Andrea tha se ajo është për ndërtimin e një Teatri të Ri dhe se dëgjesat...

Neritan Liçaj braktis dëgjesën për Teatrin

Dëgjesa e organizuar nga Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj me artistë në njërën anë dhe inxhinierë, arkitektë e zjarrfikës, nisi me një deklaratë të...

Edhe sot Kumbaro nuk merr pjesë në dëgjesën për Teatrin

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e thirrur sot nga Komisioni i Edukimit për projektligjin e godinës së...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...