E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Letra e KE për “Teatrin”, reagon PD” Ligji “Fusha shpk” ka...

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo ka reaguar pas publikimit të letrës së Komisionit Europian për çështjen e Teatrit të ri Kombëtar. “BE, pas kërkesës...

Veliaj: Teatri i ri do të përsërisë të njëjtën vatër ekonomike...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës u është përgjigjur kritikëve të Teatrit të ri Kombëtar. Pavarësisht se parlamenti do të nisë diskutimin mbi dekretin e...

Rama: E kam marrë prej 20 vitesh pozicionin tim për Teatrin

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi, u shfaq i vendosur për të ccuar përpara projektin e ndërtimit të...

Vasili: Heronjtë “lëpirës” të kockës së Teatrit

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan se Teatri ndau qytetarët nga vandalet, të ndershmit nga moralprishurit dhe shtetarët nga banditët me pushtet....

Reagimet kundër kthimit të ligjit për Teatrin, Presidenca: Janë emocionale, të...

Dje Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin që çon në shembjen e Teatrit Kombëtar. Menjehere filluan sulmet politike ana...

Kthimi i ligjit për Teatrin, Manjani: Rilindasit të lexojnë Kushtetutën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ktheu Ligjin i cili do sillte shembjen e Teatrin. Por lidhur me qëndrimin e djeshem te maxhorancës, që...

Bushati: Për Teatrin është bërë shumë teatër!

Ka ardhur një përgjigje e parë nga qeveria në lidhje me kthimin e ligjit për Teatrin nga ana e Presidentit Ilir Meta. Ai që ka...

Teatri, anëtarët e opozitës ikin nga mbledhja e Këshillit Bashkiak

''Shkelje të Kushtetutës'', e cilësojnë këshilltarët bashkiakë të PD-së vendimin e Bashkisë së Tiranës për shembur Teatrin Kombëtar. “Do mbaheni mend si njerëzit që i...

Teatri, Pollo: Qeveria të bëjë publike përgjigjet për 15 pyetjet e...

Partia Demokratike i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare t’i japë përgjigje publikisht, 15 pyetjeve që i ka drejtuar për transparencë, Komisioni Europian për shpëtimin...

Teatri, Manjani: Vllahutin do ti japë dum e drejtësi kësaj çështje

Nga: Ylli Manjani Takimi.. ———- I kuptoj fort mirë ndjesitë e grupit që protestojnë çdo ditë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe pronës publike! I përjetoj njësoj...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...