E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

“Teatri”, Vasili: Po ndryshuan ligjin e teatrit, do ndryshojnë edhe Kryeministrin

Ndërkohë që pritet që dekreti i presidentit për Teatrin të kalojë në Kuvend dhe pak pasi BE dha përgjigjen për çështjen e Teatrit, duke...

“Teatri”, Vokshi: PD, kundër çdo ligji që prek pronën publike

Përmes një deklarate për mediat nga ambientet e jashtme të Teatrit Kombëtar, deputetja e PD, Albana Vokshi tha se PD është kundër çdo ligji...

Teatri, Mazniku: Ligji do ndryshojë, do ketë mundësi për garë

Mazhoranca i ka tashmë të gjitha elementët e mozaikut, për të krijuar qendrimin në raport me dekretin e Presidentit të Republikës, i cili në...

Vasili: BE foli, Ligji i Teatrit ra!! Ngushëllime bashkisë dhe qeverisë!!!

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se Bashkimi Evropian foli me ligjin për teatrin. Ai thotë se qeveria...

Letra e KE për “Teatrin”, reagon PD” Ligji “Fusha shpk” ka...

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo ka reaguar pas publikimit të letrës së Komisionit Europian për çështjen e Teatrit të ri Kombëtar. “BE, pas kërkesës...

Veliaj: Teatri i ri do të përsërisë të njëjtën vatër ekonomike...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës u është përgjigjur kritikëve të Teatrit të ri Kombëtar. Pavarësisht se parlamenti do të nisë diskutimin mbi dekretin e...

Rama: E kam marrë prej 20 vitesh pozicionin tim për Teatrin

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi, u shfaq i vendosur për të ccuar përpara projektin e ndërtimit të...

Vasili: Heronjtë “lëpirës” të kockës së Teatrit

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan se Teatri ndau qytetarët nga vandalet, të ndershmit nga moralprishurit dhe shtetarët nga banditët me pushtet....

Reagimet kundër kthimit të ligjit për Teatrin, Presidenca: Janë emocionale, të...

Dje Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin që çon në shembjen e Teatrit Kombëtar. Menjehere filluan sulmet politike ana...

Kthimi i ligjit për Teatrin, Manjani: Rilindasit të lexojnë Kushtetutën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ktheu Ligjin i cili do sillte shembjen e Teatrin. Por lidhur me qëndrimin e djeshem te maxhorancës, që...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...