Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

“Teatri”, Budina: Rama nuk ka për të fituar, ja me sa...

"Shqiptarët do ta vënë kryeministrin Rama përballë vetes së tij, përballë çmendurisë, sepse ashtu është ai realisht’, kështu u shpreh regjisori, Robert Budina, në...

Rama e nis ditën me Teatrin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur ditën me një ftesë për dashamirët e Teatrit. Me anë të një postimi në Facebook, duke i uruar...

“Teatri ka marrë fund”, Rama rendit arsyet pse do të shembet

Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar në...

”Luftojmë ne për surratin tuaj”, Eva Alikaj: Si u sulmova bashkë...

Edhe pse u duk e qetë, protesta e aktivistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar jashtë ambienteve të Kuvendit, shkaktoi një incident me aktoren Eva...

Boçi: Kuvendi ha turpin me kartona

Pa praninë e opozitës në seancë, Kuvendi ka miratuar me 75 vota pro dekretin e Presidentit Meta për godinën e Teatrit. Deputeti i PD-së,...

PS pranon dekretin për Teatrin, por miraton ndryshimet në ligjin e...

Me 75 vota pro, 4 abstemim dhe asnjë kundër, mazhoranca socialiste pranoi dekretin e Presidentit që rrëzon ligjin për Teatrin Kombëtar. Por në vend që...

“Ligji i Teatrit”, Shalsi: Opozita bën dashnorin, kjo është farsë

Kreu i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese, Eduard Shalsi, nga foltorja e Kuvendit ka theksuar se opozita po luan e rolin e “dashnorit” të Teatrit,...

Rama “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën: Teatri një godinë e marrë...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha të bëra nga Vlora ndaj qeverisë. Lidhur me kriminalitetin në Vlorë,...

Ligji për Teatrin, Vasili: Ruçi bëri avokatin e grabitqarëve

Kur në kuvend pritet të kalojë me votat e maxhorancës, ligji për Teatrin Kombëtar, kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, shkruan me...

Teatri, Ruci – opozitës: Precedentët tuaj, përgjigjja më e mirë

Parlamenti ka nisur shqyrtimin e amendamenteve të maxhorancës për ligjin e teatrit. Para se t'u jepte të drejtën e fjalës deputetëve kryeparlamenti Ruci, i...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...