E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Romir Zalla: Protesta do ‘radikalizohet’. Aktorët të vendosur ta bëjmë si...

Protesta aktorëve kundër prishjes Teatrit Kombëtar pritet të njohë forma të tjera. Aktori Romir Zalla i pyetur në studion e “SYRI.net” se çfarë do...

Shembja e Teatrit? Manjani: Jo kohë për biseda. Kush e ndalon...

Për ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani është kohë e humbur thirrja për bisedime me artistët, pasi qeveria është e vendosur për prishjen e Teatrit...

Teatri, Mehmetaj: Qeveri e shkatërrimit të Identitetit Kombëtar

Artistët kanë qenë këtë paradite në Komisionin për Median dhe Edukimin, aty ku Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe deputetët e PS-së, bojkotuan. Deputetja...

Artistët letër Presidentit Ilir Meta: Të premten bllokojmë Teatrin Kombëtar

Artistët do shkojnë drejt hapit final. Një përfaqësi e komunitetit të artistëve të Teatrit Kombëtar, deklaruan në Komisionin e Medias, se i kanë dërguar...

Teatri, Kumbaro dhe deputetët e PS bojkot Komisionit. Vokshi: Grusht shteti

Mbi debatin e fortë që ka mbërthyer çështjen e Teatrit Kombëtar, në mbledhjen e sotme të Komisionit të Kulturës, janë artistët të cilët e...

Apeli: Mos lejoni shembjen e Teatrit Kombëtar, afat qeverisë deri të...

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, një komunitet i artistëve së bashku me një grup të gjerë intelektualësh dhe qytetarësh, ka dalë hapur kundër prishjes...

Politikanë dhe artistë flasin për “Koha Jonë” lidhur me shembjen, ose...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga "Koha...

Shembja e Teatrit? Opozita: Qeveria kupton gjuhën e reagimit të kuksianëve...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga “Koha...

Robert Ndrenika: Rama si Erdogani, na ka përbuzur

“Lufta e ftohtë mbaroi. Tani fillon lufta e vërtetë!”. Nëse Ministria e Kulturës, qeveria e me shumë gjasë dhe Parlamenti shqiptar e kanë vulosur...

Artistët në Kuvend për teatrin: Është si të shembësh Shtëpinë e...

“Jemi pro vendimit të ekzekutivit për një teatër të ri dhe dinjitoz, por jo mbi kockat e Teatrit Kombëtar”. Kështu ka deklaruar përfaqësia e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...