E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Qytetari: Pronën që kam në mes të Tiranës e fal për...

Artistët të mbështetur nga qytetarët dhe shoqëria civile kanë zhvilluar edhe mbrëmjen e sotme protesta kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Por ajo që ka habitur...

Teatri i ri, Artan Imami: S’më zë gjumi që do bëhet...

Aktori i njohur Artan Imami thekson se Tiranës i nevojitet një teatër i rid he modern, pasi kushtet aktuale janë skandaloze. I ftuar në...

Zamira Kita i kundërvihet Altin Bashës: Ku është e keqja të...

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është duke zhvilluar një takim me të gjithë artistët lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Mes shumë aktorëve të...

Shembja e Teatrit? Erion Veliaj zhvillon sot dëgjesë me artistët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, do të zhvillojë ditën e sotme një dëgjesë me komunitetin e artistëve për çështjen e ndërtimit të...

Romir Zalla: Protesta do ‘radikalizohet’. Aktorët të vendosur ta bëjmë si...

Protesta aktorëve kundër prishjes Teatrit Kombëtar pritet të njohë forma të tjera. Aktori Romir Zalla i pyetur në studion e “SYRI.net” se çfarë do...

Shembja e Teatrit? Manjani: Jo kohë për biseda. Kush e ndalon...

Për ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani është kohë e humbur thirrja për bisedime me artistët, pasi qeveria është e vendosur për prishjen e Teatrit...

Teatri, Mehmetaj: Qeveri e shkatërrimit të Identitetit Kombëtar

Artistët kanë qenë këtë paradite në Komisionin për Median dhe Edukimin, aty ku Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe deputetët e PS-së, bojkotuan. Deputetja...

Artistët letër Presidentit Ilir Meta: Të premten bllokojmë Teatrin Kombëtar

Artistët do shkojnë drejt hapit final. Një përfaqësi e komunitetit të artistëve të Teatrit Kombëtar, deklaruan në Komisionin e Medias, se i kanë dërguar...

Teatri, Kumbaro dhe deputetët e PS bojkot Komisionit. Vokshi: Grusht shteti

Mbi debatin e fortë që ka mbërthyer çështjen e Teatrit Kombëtar, në mbledhjen e sotme të Komisionit të Kulturës, janë artistët të cilët e...

Apeli: Mos lejoni shembjen e Teatrit Kombëtar, afat qeverisë deri të...

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, një komunitet i artistëve së bashku me një grup të gjerë intelektualësh dhe qytetarësh, ka dalë hapur kundër prishjes...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...