E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

PS mbyll lojërat e fatit dhe i hap rrugë ndërtimit të...

Ashtu siç ishte parashikuar, ligji për "Lojërat e fatit", i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove dhe basteve pas 31 dhjetorit,...

“Teatri”/Rrëzohet dekreti i Presidentit, dërgohet për votim në Kuvend

Dekreti i Presidentit, Ilir Meta mbi ligjin për Teatrin është rrëzuar. Pritet që dekreti të kalojë sot në seancë plenare për vulën e fundit. Në...

VIDEO/ Artistë dhe qytetarë marshojnë drejt Kryeministrisë në mbrojtje të Teatrit

Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Meta ktheu sërish ligjin...

“Teatri”, Meta ktheu në Kuvend, Balla: Ligjin do ta trajtojmë me...

Kreu grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar per dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili riktheu për herë të dytë në...

Presidenti kthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për Teatrin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin. Në dekretin e publikuar sot nga Presidenca për kthimin e ligjit, argumentohet...

Teatri, artistët letër të hapur Komisionerit Johannes Hahn

Aleanca për Teatrin, që është bashkimi i artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar i ka bërë një letër të hapur sot Komisionerit të zgjerimit...

“Teatri”, Budina: Rama nuk ka për të fituar, ja me sa...

"Shqiptarët do ta vënë kryeministrin Rama përballë vetes së tij, përballë çmendurisë, sepse ashtu është ai realisht’, kështu u shpreh regjisori, Robert Budina, në...

Rama e nis ditën me Teatrin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur ditën me një ftesë për dashamirët e Teatrit. Me anë të një postimi në Facebook, duke i uruar...

“Teatri ka marrë fund”, Rama rendit arsyet pse do të shembet

Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar në...

”Luftojmë ne për surratin tuaj”, Eva Alikaj: Si u sulmova bashkë...

Edhe pse u duk e qetë, protesta e aktivistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar jashtë ambienteve të Kuvendit, shkaktoi një incident me aktoren Eva...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...