E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Teatri Kombetar

Etiketim: Teatri Kombetar

PS plotëson kushtin e BE për ligjin e teatrit, mazhoranca voton...

Kuvendi i hapi sot rrugë miratimit të ligjit për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar. Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese shqyrtoi dhe miratoi...

Teatri Kombëtar hap sezonin te “ArTurbina” me “Tag” nga Bashkim Hoxha

Teatri Kombëtar po bëhet gati të rinisë sezonin artistik, por kësaj here në ambientet e reja të Qendrës “ArTurbina”. Edhe pse ende në ambientet e...

FOTO/ Artistët japin alarmin: Teatri Kombëtar, po çmontohet natën dhe fshehurazi!

Duket se ditët deri në muajin Shtator, kur parlamenti të mblidhet sërish dhe të votojë dekretin e presidentit Ilir Meta për Teatrin Kombëtar, drejtori...

Basha kërcënon: Minat dhe rruspat e presin çdo projekt te Teatri...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot për projektin e qeverisë për ndërtimin e Teatrit të Ri. Në një deklaratë në Facebook,...

Nëntë arsyet pse Presidenti ktheu ligjin e Teatrit

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar disa javë më parë nga Parlamenti. Në një njoftim për...

Basha paralajmëron luftë civile dhe kërcënon Metën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar zhvillime kaotike në vend, nëse mazhoranca nuk tërhiqet nga nismat e saj antiligjore. Në një konferencë për...

Çfarë don Voltana Ademi nga Shkodra që shqetësohet për Erion Veliaj...

Shoqata e Bashkive të Shqipërisë, e drejtuar nga kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një shkresë zyrtare Presidentit të Shqipërisë, Ilir...

7 pyetjet e Manjanit: Çështja e Teatrit, nuk është çështje aktorësh

Për debatin e shembjes së Teatrit Kombëtar, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka renditur 7 pyetje që ja drejton Kreut të Shtetit, ku nënvizon...

Rrënuesit e Hotel Dajtit të mbërthyer nga dashuria për gërmadhën e...

Gandizmi disajavor për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar mori një kthesë të “papritur” ditën e fundit, kur shefi i opozitës politike në vend...

Takimi i aktorëve me Vlahutin, Çeloaliaj tregon çfarë u diskutua

Përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, janë takuar paraditen e sotme me ambasadoren e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin. Pas përfundimit të...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë verbale...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...