Ballina Etiketimet Taulant Xhaka

Etiketim: Taulant Xhaka

Dortmund, Schalke e Valencia në gjurmët e Taulant Xhakës

Tre klube të Bundesligës gjermane dhe një skuadër e La Ligas spanjolle në garë për Taulant Xhakën. Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka nxitur një...

Barca synon Taulant Xhakën

Një lajm vërtetë i bujshëm vjen nga “Sportskeda”. Barcelona është në gjurmët e Taulant Xhakës. Duke iu referuar këtij burimi, trajneri Luis Enrike sheh...

Taulanti se mund “kurrë” Granitin, “kualifikim” për Napolin e Hysajt

Bazeli ka pritur në shptëpinë e saj Arsenalin për ndeshjen e fundit të grupeve të “Uefa Champions League”. Kështu Taulanti, lojtari i kombëtares sonë...

Taulant Xhaka: Nuk jam kosovar, jam shqiptar nga trevat e Arbërisë…

Një debat i madh ka nisur këto ditë mes shqiptarëve, atyre të Kosovës dhe atyre të Shqipërisë, debat që është shtrirë dhe në fushën...

Kampionati zviceran, cili futbollist shqiptar shpallet “Lojtari i muajit”

Futbollistët shqiptarë janë gjithmonë protagonistë në kampionatin zviceran dhe këtë e vërteton më së miri fakti se kanë qenë dy shqiptarë të cilët kanë...

Babai i Granit e Taulant Xhakës: Të gjithë ata që kanë...

Ragip Xhaka, babai Granit e Taulant Xhakës ka reaguar ashpër për të gjithë ata që e quajnë Granitn tradhtarë, Në një intervistë për KohaDitore, ai...

Zbulohet e dashura e Taulant Xhakës

Ndarja e Taulant Xhakës me modelen Dorina Podrimja, me të cilën ishte në prag të martesës, është komentuar gjatë në media. Megjithatë, futbollisti i...

The Guardian: ”Vëllezërit Xhaka, mbërthejnë brirët”

Tetë muaj pasi Taulant Xhaka u pozicionua si mesfushor në ekipin Shqiptar, si dhe vulosi një vend në Euro 2016 me një fitore 3-0...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

A shkoi Gruevski në Hungari nga Shqipëria? Ambasada hungareze preferon të mos komentojë

Nga Ardi Pulaj - Debati se si ish kryeministri nacionalist e populist i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i kërkuar...

Kthimi në atdhe i eshtrave të Mid’hat Frashërit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë shtetërore të përmortshme të kthimit në atdhe të eshtrave të...