E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Taulant Xhaka

Etiketim: Taulant Xhaka

Top lista, 10 futbollistët e kombëtares me mijëra ndjekës në Instagram

Redjon Shtylla Rrjetet sociale dhe futbolli, janë dy fusha të ndryshme por që jetojnë së bashku. Sipas një studimi të fundit, futbollistët arrijnë të përfitojë...

FOTO / S’e grumbulloi De Biasi me kombëtaren, Taulant Xhaka ikën...

Taulant Xhaka, futbollisti i kombëtares shqiptare,i cili është përjashtuar nga skuadra për shkak të problemeve me trajnerin Gianni De Biasi, ka shkuar për pushime...

Xhaka ‘godet’ De Biasin. Ja reagimi i tij në Facebook

Pas mungesës me Kombëtaren Shqiptare, Taulant Xhaka ka reaguar në rrjetet sociale. Mesfushori kuqezi ka publikuar një mesazh ironik ndaj Gianni de Biasit i cili...

Taulant Xhaka flet pas fitores së Kupës së Zvicrës: Ndjenjë e...

Taulant Xhaka ka fituar edhe një trofe në ligën zvicerane pas titullit të kampionit. Skuadra e reprezentuesit shqiptar Baseli ka fituar Kupën e Zvicrës...

Taulant Xhaka rikthehet te Kombëtarja vetëm nëse…

Taulant Xhaka pritet të mos përfshihet në listën e De Biasit për ndeshjen eliminatore të Kupës së Botës, që Shqipëria e zhvillon kundër Izraelit. Pas...

Pas sherrit, De Biasi lë jashtë ‘yllin’ kuqezi

Taulant Xhaka nuk do të jetë në grumbullimin e radhës me Kombëtaren. Zënka e mesfushorit me trajnerin De Biasi duket se ka lënë pasoja edhe...

VIDEO/ Taulant Xhaka super asist në barazimin e Baselit sonte

Baseli nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 ndaj Sionit në shtëpi. Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka ka qenë vendimtar në...

Taulant Xhaka shpallet kampion në Zvicër me Baselin

Taulant Xhaka ka fituar titullin kampion në Zvicër me skuadrën Baselit. Baseli ka arritur të shpallet kampion në elitën e futbollit zviceran gjashtë javë para...

Taulant Xhaka i përgjigjet De Biazit, tregon “identitetin kuqezi”

Vazhdon përplasja në distancë mes Taulant Xhakës dhe Xhani De Biazit. Menjëherë pas deklaratave të trajnerit në emisionin “Opinion” se mesfushori zgjodhi Kombëtaren pasi nuk...

Taulant Xhaka i përgjigjet urimit të Dukës

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, ka festuar ditën e sotme 26-vjetorin e lindjes së tij. Në adresë të lojtarit të Bazelit kanë mbërritur shumë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...