E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Taulant Xhaka

Etiketim: Taulant Xhaka

Xhaka shënon super gol, kalon në avantazh Bazelin në Moskë (Video)

Në minutën e 30-të, Taulant Xhaka ka shënuar një super gol ndaj CSKA Moskë, pas një aksioni personal. Ja dhe goli i mesfushorit kuq...

Taulant Xhaka publikon një fotot e të dashurës

Pak ditë më parë u mësua lidhja e futbollistit Taulant Xhaka. Ndërsa ka vërtetuar edhe vetë futbollisti duke publikuar një fotografi të së dashurës, e cila...

FOTO/ Taulant Xhaka zbulon të dashurën. Kush është vajza që i...

Emri i Taulant Xhakës, përveç lajmeve të futbollit, është i përmendur edhe në mediat rozë e portalet për lidhjet e dashurisë. Ende pa zyrtarizuar një...

Ikën nga kombëtarja? Xhaka flet për herë të parë mbi “sherrin”...

Taulant Xhaka do të rikthehet të jetë pjesë e skuadrës përfaqësuese. Mesfushori i Bazelit ka thyer heshtjen pas shumë kohësh qetësie duke treguar një...

Panucci e nis me “dorë të rëndë”, lë jashtë liste Xhakën...

Kombëtarja edhe pse me tranjer të ri, Christian Panucci, ka ende "hijen" e ish-tranjerit Ganni De Biasi. Kuqezinjtë duhet të mësohen se Taulant Xhaka,...

Taulant Xhaka as në stol me Baselin, zbuloi arsyen e fortë

Në kampionatin zviceran Baseli është frenuar në barazim 1-1 nga Lugano, në një takim ku futbollisti i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka nuk ishte as...

Nuk i ndahen polemikat, Taulant Xhaka bëhet çështje te Baseli

Taulant Xhaka është shndërruar në çështje edhe në Zvicër. Mesfushori jo vetëm te kombëtarja, por po diskutohet më së shumti edhe për situatën e...

Xhaka shpreson të jetë sërish kuqezi

Pas ardhjes në krye të Kombëtares Shqiptare të teknikut italian, Christian Panucci, duket se rikthimi i Taulant Xhakës për llogari të ekipi do ndodhë...

Xhaka sërish në stol, s’luan as Kukeli. Sadiku nuk e shpëton...

Taulant Xhaka sërish në stol te Bazeli. Për të dytën javë radhazi, zv. kapiteni i ri i kampionëve të Zvicrës nuk po gjen hapësirë...

Situatë e errët në Kombëtare, por Xhaka “gradohet” në hierarkinë e...

Taulant Xhaka gradohet zëvendëskapiten i skuadrës së Bazelit. Pas momenteve të vështira dhe faktit që pak ditë më parë nuk takoi trajnerin e zgjedhur...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...