E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Taulant Xhaka

Etiketim: Taulant Xhaka

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Fejohet “motra” e Granit dhe Taulant Xhakës, shikoni si duket

Agnesa Xhaka është vajza e xhaxhait e dy futbollistëve të famshëm Granit dhe Taulant Xhaka. Ajo është fejuar sot dhe Graniti e ka uruar në...

Alarmohet Bazeli, dëmtim i rëndë për mesfushorin e Kombëtares sonë

“Taulant Xhaka nuk do të jetë i gatshëm për një periudhë kohe të papërcaktuar. Mesfushori ynë u dëmtua ditën e djeshme në ndeshjen kundër...

Bazel-M.Siti, Taulant Xhaka e nis titullar ndaj ekipit të Guardiolës

Sonte në mbrëmje do të luhet dhe një tjetër duel interesat për fazën e 1/8-ve në Champions League, teksa Bazeli pret skuadrën e Mançester...

Xhaka për UEFA-n: E kam nisur si mbledhës topash, vëllai më...

Dikur Taulanti dhe Graniti mbanin veshur së bashku fanellën Bazeli. Tashmë gjërat kanë ndryshuar, me Granitin që luan për Arsenalin në Premier Ligë, ndërsa...

Taulanti nuk është më “single”, fejohet me Arbnorën (FOTO LAJM)

Taulant Xhaka ka vendosur që të marrë një hap të rëndësishëm në jetën e tij, teksa nga sot nuk është më “single”. Mesfushori i...

FOTO/ Ja pushimet romantike të Taulant Xhakës me të dashurën e...

Për disa kohë futbollisti Taulant Xhaka e mbajti të fshehur lidhjen me të dashurën e tij, Arbnorën. Ndërsa, pasi u bë publike lidhja e tyre,...

Rrëfimi i Xhakës: Nga muzika te Supermeni, tatuazhet dhe mëkatet…

Taulant Xhaka është rritur në skuadrën e moshave të Baselit dhe aktualisht është një nga shtyllat e skuadrës zvicerane. Në një intervistë të veçantë...

Taulant Xhaka uron festën e flamurit

Taulant Xhaka ka uruar pavarësinë e Shqipërisë. Futbollisti i Kombëtares shqiptare ka zgjedhur rrjetet sociale për të uruar festën e flamurit. “Ju uroj nga zemra të...

Dy shqiptarë zgjidhen në formacionin e javës në Zvicër

Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti ndihmuan skuadrën e tyre Basel të fitojë 2-1 përballë Thun në kampionatin zviceran. Xhaka ishe fantastik në mesfushë, ashtu...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...