E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Taulant Balla

Etiketim: taulant Balla

Balla: E turpshme përpjekja e Saliut për të fajësuar forcat RENEA

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka quajtur të turpshme përpjekjen e Saili Berishës për të fajësuar forcat RENEA në...

Balla: Politika të frymëzohet nga modeli i bashkëjetesës ndër-fetare

Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare, Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar (QBNF) në Elbasan organizoi një aktivitet i cili synon të promovojë dhe të përcojë...

Lojrat e fatit, Balla: Kjo është betejë Lulzim, kundër krimit të...

“Lulzim, je bërë si një ndërmarrje kinematografike artizanale” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij nga foltorja e...

Balla inspekton shkollën e rikonstruktuar në Mengël: Shpifësit nuk do të...

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës “Sulejman Rrançi” në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit tashmë i janë rikthyer mësimit në këto ambiente, të cilat nuk...

“Toyota Yaris”. Taulant Balla dorëzon prova të tjera në Prokurori

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla u paraqit sërish sot në prokurorinë e Tiranës për të dorëzuar prova te tjera ne lidhje...

Integrimi në BE, Balla: Gjermania një mbështetës i rëndësishëm i Shqipërisë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zhvilloi sot një takim me një grup deputetësh dhe ish-deputetësh të Bundestagut të Gjermanisë, të...

Mbyllja e basteve, Balla: Krenar që të enjten votojmë shfarosjen

Mbledhja e kryesisë së PS-së përfundoi me propozimin për shkarkim të 11 kryetarëve të degëve në rrethe, për mospërmbushje detyrash e objektivash, neglizhencë dhe...

Basha: Në çështjen “Toyota” janë edhe 2 deputetë të tjerë të...

Në çështjen e transportit të parave me origjinë nga trafiqet kriminale, sipas kreut të PD Lulzim Basha, rezultojnë të përfshirë, përveç Tualant Ballës edhe...

Shkolla Europiane 2018, Balla: “Organizimi i shkollës, një nga vendimet e...

Këshilli Kombëtar i Integrimit Europian (KKIE), në partneritet me Delegacionin e Bashkimit Europian, Fondacionin Shoqëria e Hapur për Shqipërinë (OSFA), Fondacionin Friedrich Ebert dhe...

Arrestimi i ”Stresit”, i ati: Hakmarrje pas padisë ndaj Ballës

Sot reperi Arkimed Lushaj, i njohur si ''Stresi'', do të dalë para gjykatës për të mësuar masën e sigurisë. Ndërkohë që ka reaguar i...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...