E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Taulant Balla

Etiketim: taulant Balla

Mungon Rama, Balla kritika Peleshit për familjen Balilaj

Kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme plenare. Në mungesë të tij, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit ka dhënë...

Balla nga Kuksi: Keq qeverisje e bashkisë, model i Lulzim Bashës

Kryetari i Grupit Parlame tar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një intervistë për Tv Kukësi deklaroi se keq qeverisja e bashkisë së Kukësit...

Aksidentohet me makinë numri 2 i PS-së, Taulant Balla

Deputeti i PS, Taulant Balla është përfshirë në një aksident rrugor gjatë ditës së sotme. Lajmi konfirmohet nga vetë kreu i grupit parlamentar të...

“Vasili dhe Spaho të kërkojnë falje”, Balla: O Lulzim juristi!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka kërkuar dy kolegëve të tij të PD-së dhe LSI-së, të kërkojnë falje pas...

Presidenti i PES, Sergei Stanishev takon Ballën: Opozita të ndalë bojkotin...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla zhvilloi një takim me Presidentin e Partive Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev ku fokusi i bisedës...

Përballja në gjykatë Basha-Balla, seanca më 10 tetor

Në 10 tetor është caktuar seanca e parë gjyqësore lidhur me padinë që deputeti i PS-së Taulant Balla bëri ndaj Lulzim Basha pas akuzave...

Balla: Përfaqësuesit e opozitës s’kanë haber nga Parlamenti

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin ku...

Taulant Balla: BKH dhe SPAK do hetojnë edhe dosjen e Azem...

Numri dy i PS-së, Taulant Balla hedh poshte akuzat e opozitës se mazhoranca është kundër vetting-ut në politikë. Në një intervistë për "Tema TV", Balla...

Balla: Duhet të marrim drejtimin e bashkive, prej vitesh janë peng...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, duke folur për zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm nga Belshi tha: "Dhe 240 ditë...

PS nis aksionin “E gjithë vëmendja tek njerëzit”

Pas mbylljes së një procesi intensiv, siç ishte ai i “Llogaridhënies”, një proces i cili u zhvillua për herë të parë në Shqipëri nga...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...