E premte, Shkurt 15, 2019
Ballina Etiketimet Tatimet

Etiketim: tatimet

Tatimet miratojnë planet operacionale të drejtorive për vitin 2019!

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve zhvilloi mbledhjen e 10-të të Komitetit të Reformave gjatë së cilës u miratuan planet operacionale të drejtorive për vitin...

Taksat kombëtare – Tatimet informojnë: Ndryshimet e reja që janë bërë...

Në vijim të informimit për Paketën Fiskale, Drejtoria e Përgjithshme njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore që janë bërë në ligjin nr. 9975,...

Tatimet zhvendosen në Shkodër – Vijojnë takimet informuese për Paketën Fiskale

Në vijim të takimeve informuese mbi Paketën Fiskale 2019, Drejtoria Rajonale e Shkodrës ka zhvilluar një takim me mbi 80 ekonomistë dhe ekspertë kontabël,...

Mbi 629 mijë vërtetime online gjatë 2018-ës, Tatimet: Reduktohen vizitat në...

626,956 vërtetime janë dhënë për taksapaguesit përmes  portalit e-Albania gjatë vitit të kaluar. Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, pjesa më e madhe e...

Tatimet takim informues në Fier – Në fokus, ndryshimet ligjore të...

Administrata tatimore vijon takimet informuese me tatimpaguesit dhe përfaqësuesit fiskalë për prezantimin e ndryshimeve të legjislacionit me hyrjen në fuqi të Paketës Fiskale 2019. Takimi...

Detyrimet e papaguara – Tatimet: Kush kalon afatin do t’i bllokohen...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka vënë në dijeni se Administrata Tatimore ka autoritetin për të mbledhur me forcë detyrimet tatimore të papaguara, kur...

Tatimet informojnë: Si do të tatohen pagat, dividenti dhe fitimi gjatë...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin “Për tatimin...

Deklarata e thjeshtuar – Tatimet: Mbi 3500 subjekte kanë bërë dorëzimin...

Drejtoria Përgjithshme e Tatimeve njoftoi se për sa i përket deklaratës së thjeshtuar mbi tatimin e vlerës së shtuar, rreth 13,509 subjekte që i...

Tatimet: Ja ndryshimet ligjore që u ndërmorën gjatë vitit 2018

Gjatë vitit 2018 janë ndërmarrë një sërë ndryshimesh ligjore dhe nënligjore. Në këtë kuadër, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka sjellë edhe një herë...

Ndryshimet e reja fiskale, Tatimet – bizneseve e individëve: Çfarë ka...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton të gjithë tatimpaguesit se nga data 1 janar 2019 ka hyrë në fuqi paketa e re fiskale ndërsa...

EDITORIAL

Qeveria mblodhi plaçkat, ikën për Vlorë në mesnatë

-Disa ministresha të bukura, emëruar kohët e fundit, kanë bërë gati valixhet për të qëndruar gjatë në...

FORUM

Mesazhi i Zhejit para protestës: Shqiptarët të mos ulin kokën. Protesta tremb vetëm pushtetarët

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e protestës së opozitës, analisti Artur Zheji ka publikuar...

Një ditë para protestës…

Nga Julian Deda Sot është një ditë e qetë dhe e sigurtë për të gjithë ata që do...