E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Tarifat

Etiketim: tarifat

Kina bën hapin e parë – Heq për 3 muaj tarifat...

Pekini zyrtar deklaroi së fundmi se që prej datës 1 Janar të vitit që vjen do të pezullojë për një afat 3-mujor tarifën prej...

“Ulni tarifat”, studentët sfidojnë të ftohtin: Këtu do rrimë!

“Ulni tarifat, ulni tarifat”. Kjo është një nga thirrjet e studentëve në këto momente, të cilët vijojnë të sfidojnë temperaturat e ulëta me qëllim...

Prishtina: Tarifat s’janë kundër serbëve, por kundër Serbisë

Qeveria e Kosovës, përmes një deklarate hedh poshtë, siç thuhet, pretendimet nga aktorë të ndryshëm, brenda dhe jashtë vendit, se masa prej 100 për...

DASH i bën thirrje të fortë Kosovës: Hiqni tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara u kërkuan autoriteteve të Kosovës që të heqin tarifat ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina dhe të punojnë me Serbinë për...

Përplasja për tarifat, aktivistët e Lëvizjes për Univesitetin tregojnë çfarë ndodhi...

Tarifat e studimit ishin arsyet e protestes së studentëve ndaj kryeministrit Edi Rama ditën e hënë. Por ato që kreu i qeverisë nuk pranoi t`i...

Sa do paguhet për provimin e shtetit? – Qeveria nuk i...

Qeveria ka vendosur të mos i ndryshojë tarifat për shërbimet e ofruara nga qendra e shërbimeve arsimore. Bazuar në listën e tarifave të publikuar në...

Tarifat/ Sa para do të paguani kur kaloni në Rrugën e...

Në datën 17 shtator 2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë, ku invalidët e punës dhe shtresat në nevojë do të kenë zero tarifim dhe...

Rregullat e reja për patentat/ Tarifat dhe pyetësori i ri për...

Qytetarët që duan të pajisen me leje drejtimi për automjete do të përballen me rregulla të reja, që kanë hyrë në fuqi nga data...

Universiteti publik, tarifat e masterit më të lartat në Evropë

Protesta e studentëve kundër tarifave të larta të studimeve në universitetete shtetërore ka rikthyer vëmendjen tek ndryshimet që solli reforma e arsimit të lartë. Ligji i...

Universiteti i Tiranës, tarifat për vitin akademik 2017-2018 nuk ndryshojnë

Bordi i administrim të Universitetit të Tiranës ka miratuar tarifat për vitin shkollor 2017-2018. Në një njoftim të publikuar nga Ministria e Arsimit thuhet se...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...