E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Tarifa

Etiketim: tarifa

Tarifa e Rrugës së Kombit rrit biletat – Mema: Tiranë-Kukës do...

Aplikimi i tarifës për Rrugën e Kombit, prej datës 17 shtator pritet të sjellë rritje të çmimit të biletës për linjat e autobusëve Tiranë-Kukës...

Tarifat për rrugët, Spahiu jep zgjidhjen më të mirë

Duket se pas tarifës për Rrugën e Kombit, shqiptarëve do ti shtohet edhe një tjetër tarifë, ajo për autostradën Tiranë-Durrës. Për këtë tarifë, deputeti...

Tarifa në Rrugën e Kombit, deputetja e PS: Do të ketë...

Rivendosja e tarifës në Rrugën e Kombit ka ngjallur sërish debat politik. Deputetë nga PD dhe LSI kanë reaguar në media, duke u shprehur...

Rikthehet pagesa te ‘Rruga e Kombit’

Duke nisur nga java e ardhshme, lëvizja e automjeteve në ‘Rrugën e Kombit’ do të bëhet me pagesë. Tashmë kanë përfunduar sportelet e firmës...

Tarifa në rrugën e Kombit do rrisë biletën e autobuzëve me...

Shoqata e Transportit Ndërqytetës ka paralajmëruar rritje të çmimit të biletës për të gjithë udhëtarët që duan të shkojnë në Kukës apo që vijnë...

”Rruga e Kombit”, Ministri Gjiknuri: Tarifë e reduktuar për banorët

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri shoqëruar nga drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektuan në Kukës kantierin e hapur në një...

Tarifa e ”Rrugës së Kombit”, qeveria nis konsultat me banorët

Qeveria ka nisur konsultat me banorët e zonave që preken nga tarifa e rrugës së Kombit, menjëherë pas protestave, dhe pas pranimit nga ana...

Nis plazhi. Pushuesit shqetësohen nga taksa e shtëpisë

Për shkak të temperaturave të qëndrueshme dhe motit me diell, bregdeti i Durrësit ka pasur fluks turistësh jo vetëm nga Tirana, por edhe Kosova....

Protestat, kreu i bashkisë Kukës: Rama më telefonoi, pse nuk i...

Kreu i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka folur për ngjarjet e dhunshme të ndodhura në këtë qytet gjatë protestës kundër tarifës së Rrugës...

Braçe ”kundër” qeverisë: Të kërkohet falje, banorët e zonës të përjashtohen

Kur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë po vijon seanca e gjyqit për 23 të ndaluarit e protestës së ''Rugës së Kombit'',...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...