E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Tap

Etiketim: tap

Alarmi/ Duka: TAP po përfundon, me çfarë do zëvendësohet ky investim?...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se tashmë që punimet e gazsjellësit TAP po shkojnë drejtë përfundimit problemi që shtrohet është se...

Probleme me titujt e pronësisë – KLSH: TAP i janë shitur...

Problemet e shumta me pasuritë e paluajtshme vijojnë të përbëjnë një pengese konkrete për investimet e huaja në vend. As një projekt aq i...

TAP punëson 100 arkeologë, Kumbaro: Në sitin e zbuluar ruhen 3...

Punimet për gazsjellësin TAP i kanë shërbyer edhe arkeologjisë, duke nxjerrë në dritë vendbanime të hershme. I fundit ka qenë ai në zonën e...

Rama tregon se çfarë u zbulua në gërmimet e gazsjellësit TAP...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka uruar mirëmëngjesin ndjekësve të tij, me një video të xhiruar nga gërmimet arkeologjike që kryhen për gazsjellësin...

Euronews: TAP, gazsjellësi që i pëlqen Donald Trumpit

Ndërsa Kryeministri italian viziton Shtëpinë e Bardhë, një nga çështjet e shumta që u diskutua ishte Gazsejsllësi Trans Adriatik (TAP) me vlerë 5 miliardë...

Vjedhje mbi 1500 litra naftë të TAP-t, arrestohen 3 roje

Tre roje të një shoqërie private për ruajtjen e objekteve janë arrestuar në Korçë, në kuadër të një operacioni të koduar "Diezel 6", të...

TAP ka kryer 19 kalime lumenjsh në Shqipëri

Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP), përgjatë gjurmës së gazsjellësit në  Shqipëri ka kryer tashmë 19 kalime lumenjsh. Tubacioni është kaluar poshtë shtratit të lumenjve, deri...

TAP/ Miratohet fondi i ri për shpronësimet në Fier, Korçë, Devoll,...

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësime të tjera në kuadër të projektit të gazsjellësit TAP. Shpronësimet bëhen në kuadër të projektit për...

FOTOLAJM/Pika më e lartë e Gazsjellësit TAP në Shqipëri

Punimet për ndërtimin e Gazsjellësit TAP kanë arritur në pikën më të lartë të të gjithë gazjellësit, nga kufiri turko-grek e deri ne Itali. Punimet...

Gjiknuri: Gazsjellësi TAP nuk është kusht për BE por është i...

Ministri i Infrastrukturës dhe energjisë, Damian Gjiknuri ka folur për rëndinë e projektit TAP. Gjatë një interviste të dhënë për gazetarët italiane, Gjiknuri ka...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...