Ballina Etiketimet Talenti

Etiketim: talenti

Uzuni i papërmbajtshëm, super gol dhe asist në Kroaci (VIDEO)

Myrto Uzuni nuk di të ndalet më, duke shënuar dhe duke dhuruar një asist për shokët e skuadrës në ndeshjen e sotme. Talenti nga Berati...

Debutoi me gol ndaj Italisë, Vrioni: Ja dedikoj prindërve që janë...

Giacomo Vrioni, 19-vjeçari i talentuar shqiptar bëri një debutim ëndrrash me përfaqësuesen Shpresa. Sulmuesi i cili është në pronësi të Sampdorias por aktualisht luan...

Derbi i Italisë për të rrëmbyer super talentin e Fiorentinës

Frederico Chiesa është gati për të bërë hapin e madh në karrierën e tij pas dy sezoneve mjaft të mirë te skuadra e Fiorentinës....

Super talenti i Laçit prezantohet tek klubi i ri në Kroaci

Myrto Uzuni është prezantuar ditën e sotme te skuadra kroate e Lokomotivës së Zagrebit. 23-vjeçari nga Berati, i cili shkëlqeu me fanellën e Laçit,...

U la jashtë Kupës së Botës, Sane gjen “ilaçin” për të...

Leroi Sane ka gjetur ilaçin perfekte për të kaluar dhimbjet e lënies jashtë Kupës së Botës nga Gjermania. Sulmuesi i talentuar po shijon pushimet...

Ylli më i ri i Shpresave: Shqipëria zgjedhje zemre, refuzova 4...

Kombëtar Shpresa e udhëhequr nga Alban Bushi ka nisur grumbullimin me një sërë mungesash dhe emrash të rinj, për shkak të kalimit të moshës,...

Mala i Partizanit vëzhgohet nga një klub i njohur në Bundesligë

Ai ishte emri i parë i parë i përmendur nga drejtori sportiv i Partizanit, Antonello Preitti, si një ndër talentet më premtues të Partizanit...

Zhegrova konfirmon ftesën e Panuçit, por fut në “sherr” Shqipërinë me...

Edon Zhegrova është ende i dyzuar në lidhje me Kombëtaren me të cilën do të luajë në të ardhmen. Talenti kosovar ka marrë një...

Njihuni me super talentin që la pa fjalë jurinë e “Monolia’s...

Janë pothuajse të pa imagjinueshme aftësitë, praktika dhe kreativiteti që duhen për të përgatitur një performancë kaq të kuruar në detaje. Kërcimtari mongolez Canion Shijirbat...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...