E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Taksë

Etiketim: taksë

INSTAT: Kosovarët dyndje drejt Shqipërisë edhe me taksën e Rrugës së...

Ndryshe nga muajt e tjerë shtatori është shoqëruar me një fluks të madh të shtetasve kosovarë që e vizitojnë Shqipërinë për arsye turistike. Dhe...

SHBA, Trump: Taksë 25% për çdo makinë të prodhuar në BE

"Do të vendosim një taksë 25% për çdo makinë që vjen në Shtete e Bashkuara të Amerikës nga BE". Kështu ka thënë mbrëmjen e...

Deklarimi i gabuar – Bizneset e vogla nuk do të paguajnë...

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ka deklaruar se bizneset e vogla nuk do të paguajnë asnjë gjobë për deklarimin e gabuar deri...

Rama: Së shpejti një rruge e re me pagesë

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e policisë, kanë shkatërruar...

Taksë për Rrugën e Kombit, Berisha: Rama, turpi i Kombit

Kush kalon sot në tunelin e Kalimashit drejt Kukësit apo kur vjen për në Tiranë, sipas një vendimi të qeverisë, do të duhet të...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...

100 vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje e...