E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Tahiri

Etiketim: tahiri

Tahiri sërish në Gjykatë, ja çfarë ndodhi më 18 korrik

Gjykata e Lartë ka regjistruar shqyrtimin e animimit që ka bërë Prokuroria e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin. Prokuroria kërkon masën e sigurisë "arrest...

Pr.ligji për kafshët, PS zëvendëson Tahirin, i merr dhe “meritat” (VIDEO)

Në shtatorin e 2016-s, kur mbante ende detyrën e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dorëzoi në Kuvend nismën e tij për mbrojtjen e kafshëve....

Basha: Beteja me Saimir Tahirin përfundoi me sukses

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha e ka konsideruar betejë të fituar atë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas tij Tahiri sot është jashtë...

“Po diskutojnë për hakmarrje”, Berisha publikon foton e Tahirit në kafe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto ku sipas tij shfaqet ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, president i Partizanit Gaz Demit dhe një person...

“Po më sulmojnë”, Paloka: Gjiknuri u rendit vullnetarisht në listën e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës në turin e llogaridhënies është ndalur në Shushicë të Vlorës nga ku i është përgjigjur dhe akuzave të opozitës...

Hetimet për Tahirin, Krimet e Rënda thërrasin shoferin e ish-ministrit

Shoferi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është thirrur sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dëshmuar në lidhje me hetimet që...

FOTOLAJM/ Ironia e Berishës me Tahirin: Etërit vranë Qemalin, bijtë të...

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka kursyer asnjëherë sulmet për ish-ministrin Saimir Tahiri, ndaj edhe sot ka bërë po të njëjtën gjë. Duke ironizuar dorëheqjen...

Tahiri përballë drejtësisë pa imunitet, Donald Lu: E mirëpresim. Askush mbi...

Ambasadori i ShBA, Donald Lu reagon lidhur me dorëheqjen e Saimir Tahirit nga imuniteti. "Askush nuk është mbi ligjin. Mirëpresim që Tahiri do të përballet...

Dorëheqja e Tahirit, Rama: Akt dinjitoz dhe i respektueshëm

Në një intervistë për emisionin “Opinion” kryeministri Edi Rama e kla cilësuar një akt dinjitoz dhe të respektueshëm dorëheqjen nga mandati i deputetit nga...

Tahiri la mandatin, deputeti gjerman anulon vizitën në Tiranë

Deputeti i Bundestagut gjerman, Florian Hahn anulon vizitën në Tiranë. Burime për gazeten "Panorama" bëjnë të ditur se sot, teksa po mbante një konferencë për shtyp...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...