Ballina Etiketimet Superkupa e Italisë

Etiketim: Superkupa e Italisë

Superkupa e Italisë, Milani sfidon Juventusin në Arabi

Sot përcaktohet edhe fituesi i Superkupës së Italisë. Juventusi dhe Milani do të përballen në Arabinë Saudite për të ngritur trofeun e parë sezonal....

Juventus-Milan/ I çuditshëm vendi ku do të luhet Superkupa e Italisë

Superkupa e Italisë 2018 mes Juventusit dhe Milanit do të zhvillohet në Gedda të Arabisë Saudite më 16 janar. Më në fund u ra dakord...

Finalja e Superkupës së Italisë do të luhet në Arabinë Saudite

Finalja e radhës së Superkupës së Italisë do të luhet Riad të Arabinë Saudite. Ndeshja mes Juventusit dhe Milanit do të mbahet në janar...

Ndeshje drithëruese në Olimpico, Lazio mund Juven dhe fiton SuperKupën e...

Superkupa e Italisë i takon Lazio-s. Romakët mposhtën Juventusin me rezultatin 3-2 pas një ndeshje plot emocione në Stadio Olimpico. Pas një ndërhyrje të parregullt...

Milani mposht Juventusin, fiton Superkupën e Italisë

Është Milani fituesi i Superkupës së Italisë. Kuqezinjtë arritën të mposhtin Juventusin në Doha të Katarit me 11-metërasha, në një ndeshje ku 120 minuta...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...