E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Usain Bolt nuk njeh limite, shënon dopietë në një miqësore futbolli...

Pas rekordeve të shumta në atletikë, Usain Bolt kërkon që të lërë gjurmë edhe në botën e futbollit. Ai ka zhvilluar një ndeshje shumë...

Skandal te klubi zvicerian, sulmuesi shqiptar godet trajnerin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur te klubi zvicerian, CFR Pforzheim të Oberliga Baden-Württemberg, kategoria e pestë e futbollit në Gjermani. Protagonist është bërë futbollisti...

Vrioni braktis grumbullimin me kombëtaren, i bashkohet Shpresave

Giacomo Vrioni, sulmuesi i ri i cili u thirr nga Panucci për sfidat me Jordaninë dhe Izraelin, ka lënë grumbullimin me Kombëtaren A, për...

Manaj: E vështirë të shënoje ndaj një ekipi që mbrohet aq...

Sulmuesi i kombëtares Rey Manaj, tha pas ndeshjes kundër Jordanisë se skuadra duhet të punojë për të marrë rezultate pozitive që në duelin në...

Mbrëmje frike për Milik, i drejtojnë pistoletën në kokë dhe i...

Arkadiusz Milik ka përjetuar një mbrëmje të tmerrshme pas fitores në Champions ndaj Liverpoolit. Pak metra larg banesës së tij në një rrugë të...

Abazaj dështon te Anderlecht, shpërthejnë mediat belge: Nuk është talent premtues!

Transferimi i Kristal Abazaj, nga Luftëtari te Anderlecht në Belgjikë, ishte një nga lëvizjet më të bujshme të merkatos së verës në Superligën shqiptare....

Bekim Balaj rigjen golin, kualifikon Akhmat në Kupën e Rusisë

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Bekim Balaj është rikthyer te goli në Rusi. Lojtari shkodran ka shënuar një gol nga pika e bardhë e 11-metërshit...

Yaiza Moreno, e fejuara e bomberit që mban numrin 7 te...

Me largimin e Cristiano Ronaldos, “galaktikët” humbën edhe mbretëreshën e “wags”-ave, Georgina Rodriguez, që menjëherë ka rrëmbyer skenën në Itali. Cila “wag” do t’ia zërë...

Rrëfimi i Pedros: Chelsea si Barcelona, Sarri është njëlloj si Guardiola!

Sulmuesi i Chelse-t, Pedro, ndihet mjaft mirë me trajnerin e ri Maurizio Sarri, madje ai ka bërë edhe një krahasim me Guardiolën, të cilin...

Wanda Nara: Sonte do të jetë një mbrëmje e veçantë për...

Interi do të rikthehet në Champions League pas një mungese te gjatë, ndërkohë që në këtë kompeticion do të bëjë debutimin për herë të...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...