Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Higuain: Do të luftojmë deri në vdekje për të fituar titullin!

Gonzalo Higuain ishte heroi i mbrëmjes së sotme për Juventusin, pasi sulmuesi argjentinas shënoi dhe golin e fitores, që shënoi përmbysjen 3-2. Argjentinasi duke...

Abazaj: Goli i parë aksidental, të dytin e mendova mirë …

Kristal Abazaj ka treguar edhe njëherë sot se në Kategorinë Superiore bën diferencën me të tjerët. Sulmuesi tropojan shënoi dy gola në fitoren 2-1...

“Heroi” i Kamzës: S’kam folur me Ndreun, Ahmataj gjenerata e re!

Sebino Plaku ishte futbollisti më i mirë në fushë në fitoren e madhe të Kamzës sot ndaj Lushnjës. Sulmuesi i njohur shënoi dy gola,...

Abazaj flet si lojtar i Anderlehtit: Me punë dhe fat ja...

Kristal Abazaj gjatë kësaj javë ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me gjigantët belgë të Anderlehtit, duke hedhur një hap mjaft të madh në karrierën...

Cikalleshi luan titullar, Osmalispori shkatërron Genclerbirliginë (VIDEO)

Skuadra e Osmanlisporit, ku luan sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, mori një fitore shumë të rëndësishme 0-3 me Genclerbirliginë në duelin e mbijetesës....

Detajet e transferimit të Abazajt te Anderlehti, ja sa pagoi klubi...

Kristal Abazaj zyrtarizoi dje kalimin te klubi belg i Anderlehtit në mënyrë të befasishme. Talenti i Luftëtarit kishte udhëtuar për në Belgjikë, ku nënshkroi...

E bujshme/ Kristal Abazaj firmos me klubin e madh belg

Kristal Abazaj është lojtari më i ri i klubit gjigant belg, Anderleht. Sulmuesi i Luftëtarit ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare, me opsion zgjatjeje edhe...

Ikardi mbetet jashtë listës së Kupës së Botës, ja lista paraprake...

Ëndrra për të luajtur në Kupën e Botës duket gjithnjë e më e largët për Mauro Ikardin. Edhe pse ai po zhvillon një sezon...

Roma “leksion” futbolli, shpartallon Barcelonën dhe kalon në gjysmëfinale (VIDEO)

Në futboll nuk ka gjëra të pamundura, dhe këtë gjë e ka treguar mjaft mirë Roma. Verdhekuqtë kanë dhënë një leksion të vërtetë futbolli...

Kush është i sulmuesi që shënon 1 gol çdo 39 min...

Java e 31-të e Serisë A ka qenë e pasur me gola. Plot 21 janë realizuar në total fundjavën që sapo lamë pas dhe...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...