E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Guri flet pas super golit: E kisha provuar edhe në stërvitje...

Kukësi arriti të ndalte Skënderbeun, duke e mundur në shtëpi me rezultatin 0-1, rezultat i cili shtyu edhe festën e korçarëve. Vendimtar në këtë...

Mandzukiç tregon pasojat e ndërhyrjes horror të Vesinos (FOTO LAJM)

Mario Mandzukiç ka treguar pasojat e ndërhyrjes së rëndë të mesfushorit të Interit, Matia Vesino, në rastin që solli dhe ndëshkimin e mesfushorit zikaltër...

Higuain: Do të luftojmë deri në vdekje për të fituar titullin!

Gonzalo Higuain ishte heroi i mbrëmjes së sotme për Juventusin, pasi sulmuesi argjentinas shënoi dhe golin e fitores, që shënoi përmbysjen 3-2. Argjentinasi duke...

Abazaj: Goli i parë aksidental, të dytin e mendova mirë …

Kristal Abazaj ka treguar edhe njëherë sot se në Kategorinë Superiore bën diferencën me të tjerët. Sulmuesi tropojan shënoi dy gola në fitoren 2-1...

“Heroi” i Kamzës: S’kam folur me Ndreun, Ahmataj gjenerata e re!

Sebino Plaku ishte futbollisti më i mirë në fushë në fitoren e madhe të Kamzës sot ndaj Lushnjës. Sulmuesi i njohur shënoi dy gola,...

Abazaj flet si lojtar i Anderlehtit: Me punë dhe fat ja...

Kristal Abazaj gjatë kësaj javë ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me gjigantët belgë të Anderlehtit, duke hedhur një hap mjaft të madh në karrierën...

Cikalleshi luan titullar, Osmalispori shkatërron Genclerbirliginë (VIDEO)

Skuadra e Osmanlisporit, ku luan sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, mori një fitore shumë të rëndësishme 0-3 me Genclerbirliginë në duelin e mbijetesës....

Detajet e transferimit të Abazajt te Anderlehti, ja sa pagoi klubi...

Kristal Abazaj zyrtarizoi dje kalimin te klubi belg i Anderlehtit në mënyrë të befasishme. Talenti i Luftëtarit kishte udhëtuar për në Belgjikë, ku nënshkroi...

E bujshme/ Kristal Abazaj firmos me klubin e madh belg

Kristal Abazaj është lojtari më i ri i klubit gjigant belg, Anderleht. Sulmuesi i Luftëtarit ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare, me opsion zgjatjeje edhe...

Ikardi mbetet jashtë listës së Kupës së Botës, ja lista paraprake...

Ëndrra për të luajtur në Kupën e Botës duket gjithnjë e më e largët për Mauro Ikardin. Edhe pse ai po zhvillon një sezon...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...