E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Sulmuesi

Etiketim: sulmuesi

Largohet nga Barcelona, sulmuesi transferohet në Bundesliga

Borusia Dortmund e ka zyrtarizuar blerjen e Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi spanjoll ishte i huazuar te skuadra gjermane deri në vitin 2019, por Dortmund...

Talenti që luan në Finlandë tregon përse zgjodhi Kombëtaren shqiptare

Albion Ademi, sulmuesi i talentuar i Inter Turkut në Finlandë, ishte risia e Christian Panuccit në grumbullimin e fundit të Kombëtares shqiptare. Por, edhe pse...

Konfirmohet/ “Ylli” i Liverpoolit nënshkruan kontratën e re deri në 2023

Sulmuesi Sadio Mane ka arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën me Liverpoolin. Sipas burimeve të “Goal”, marrëveshja është arritur deri në vitin 2023 në Merseyside...

UEFA përzgjedh golin më të bukur të javës në Champions League...

Champions League këtë mesjavë zhvilloi ndeshjet e katërta në fazën e grupeve, teksa u shënuan shumë gola të bukur. Nga votimet e fansave në faqen...

Suarez: S’jam më i miri në botë, e drejtë që Barça...

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Radio Sport 890” në Spanjë, sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për formën e tij,...

Ronaldo, sulmuesi me startin më të frikshëm në 60 vitet e...

Ardhja e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka dhënë efekte të shumta. Sulmuesi portugez realizoi dopietë kundër Empolit në suksesin 1-2 në transfertë, duke u...

Uzuni i papërmbajtshëm, super gol dhe asist në Kroaci (VIDEO)

Myrto Uzuni nuk di të ndalet më, duke shënuar dhe duke dhuruar një asist për shokët e skuadrës në ndeshjen e sotme. Talenti nga Berati...

“Chicharito” është me fat, njihuni me super të dashurën e re...

Javier Hernández, ose siç njihet ndryshe ‘Chicharito’ është komentuar gjatë për lidhjet e tij me shumë vajza; disa prej tyre kanë rezultuar se kanë...

Ibrahimovic komenton përballjen Inter-Milan: Shpresoj që të jetë …

Zlatan Ibrahimovic tregohet diplomat duke mos zgjedhur asnjë skuadër mes Interit dhe Milanit, kur u pyet për Derbin e Madoninës. I intervistuar nga Sky...

Luajti 90 minuta me Shqipërinë, Gerrard reagon: Tani Grezda është gati

Eros Grezda është padyshim një nga lojtarët më të mirë që skuadra e Kombëtares shqiptare. Lojtari u transferua në merkaton e verës te skuadra...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...