E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Studimi shkencor

Etiketim: Studimi shkencor

Studimi shkencor: Kush bën selfie ka çregullime mendore

Sipas një studimi të zhvilluar në SHBA, selfie-t nuk janë vetëm një manifestim i epokës digjitale, por një manifestim i mirëfilltë i problemeve mendore. Bërja...

Studimi shkencor: Ja ushqimet që luftojnë depresionin

Dieta e duhur mund t’i japë trurit shumë ndihmë për të luftuar depresionin ose parandaluar atë. Ndiheni në depresion, çfarë po hani? Psikiatrit dhe terapistët...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...