E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Studentëve

Etiketim: studentëve

Dhuna ndaj studentëve, Salianji debat me Lleshajn: As Hekuran Isai s’guxoi…

Është shoqëruar me replika të forta seanca dëgjimore e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj te Komisioni i Medias dhe Edukimit. I pranishëm në seancë...

Rama-studentëve: Do humbni vitin

Në ambientet e reja të sallës së rikonstruktuar të studimit në konviktet e Mjekësisë, Kryeministri Rama u takua me një grup studentësh të këtij...

VIDEO/ Përplasje mes studentëve dhe pedagogëve tek Universiteti i Arteve

Disa studentë janë përplasur me një pedagog tek Universiteti i Arteve, përplasje që ka degjeneruar deri në kontakte fizike. Në videon e shpërndarë nga faqet...

Rama-studentëve: Për budalla s’më bën njeri

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët ka deklaruar se qeveria s’mund të merret peng nga ata. Rama tha se është për protestë por...

Studentët brohorasin: Shqipëria e shqiptarëve, të ikin tradhëtarët!

Protesta studentore vazhdon në të gjithë Shqipërinë. Studentët me thirrje thumbuese vazhdojnë të bojkotojnë mësimin dhe me këtë veprim janë shumica e tyre. "Shqipëria...

Pas studentëve, në Elbasan iu bëhet presion pedagogëve: Kemi urdhër nga...

Vijon presione në Universitete ndaj studentëve dhe pedaogëve, në mënyrë që të shuhet protesta që vijon prej afro 1 muaji. Tashmë mungesa për mos vajtjen...

Kërkesat e studentëve, Vasili: Rama gënjeu, pasi nëse nuk gënjen, vdes!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i është rikthyer çështjes së studentëve dhe deklaratave të kreut të Qeverisë Edi Rama lidhur me...

Vendi në emergjencë kombëtare, Vasili: Protesta e studentëve evidenton regjimin që...

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se vendi ndodhet në emergjencë kombëtare. Vasili tha...

Televizioni gjerman i bën jehonë protestës së studentëve në Shqipëri

Televizioni gjerman ‘ZDF’, ka pasqyruar në edicionin e lajmeve të orës 19:00 mbrëmjen e sotme protestën studentore në Shqipëri. Në raportimin e bërë nga ‘ZDF’,...

Edhe minatorët i bashkohen protestës së studentëve: Na kanë mashtruar

Protestës së studentëve të universiteteve publike që po mbahet para Kryeministrisë, i janë bashkuar edhe minatorë nga Puka dhe Mirëdita. Në një prononcim për mediat...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...