E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Studentet

Etiketim: studentet

Skandal/ Rama mbush sallat e takimit me “studentë”, me mësues të...

Një tjetër skandal është denoncuar sot lidhur me të ashtuquajturin “dialog” të Kryeministrit Rama me studentët protestues. Pas denoncimeve të përditshme për mbushjen e sallave...

Vrau e hodhi në det studenten, shqiptarit i zbulohet një tjetër...

Nuk kanë të sosur telashet e rënda për shqiptarin Aleksandër Luca, në burg në Greqi, si një nga të akuzuar për vrasjen dhe hedhjen...

VIDEO/ FRESSH-istët shkojnë për mësim, studentët e Juridikut i përzënë

Ndërkohë që protesta e studentëve vazhdon kreu i qeverisë Rama ka organizuar strukturat edhe të qeverisë por edhe të partisë që të shuajë levizjen...

Pakti i Shëndetësisë me studentët: Praktika klinike me mentorë profesorët e...

Pakti për Universitetin, që është prezantuar sot nga qeveria shqiptare, do të sigurojë tashmë një lidhje të konsoliduar mes fakulteteve dhe institucioneve respektive, sipas...

FOTOLAJM/ Studentët i kundërpërgjigjen Ramës: Je qesharak! Plotëso 8 kërkesat!

Nuk e ndalon për asnjë moment propagandën dhe shown vetëm e vetëm për tu hedhur hi syve të njerëzve. E të njëjtën gjë ka bërë...

Filologjiku me risi në protesta. Pedagogu nga Rumania flet për studentët…

Bojkoti i mësimit i shoqëruar me ngujim nëpër fakultete si formë e protestës së studentëve deri në plotësimin e kërkesave të tyre nga kryeministri,...

Del VIDEO-ja/ Studentët marrin Ramën në telefon: Protesta juaj, idiotësi më...

Një grup studentësh ka telefonuar kryeministrin e vendit, Edi Rama dhe e ka regjistruar bisedën. Dritare.net ka siguruar për ju videon ku studentët komunikojnë...

Pedagogët e Durrësit mbledhin firmat: Mbështesim studentët!

Në një kohë që studentët kanë vendosur të bojkotojnë mësimin dhe të ngujohen brenda auditoreve të fakulteteve, pas Tiranës, pedagogët e një tjetër universiteti...

Ngujohen edhe studentët e Universitetit të Korçës

Protesta e studentëve tashmë prej një javë është bërë nëpër fakultete duke u ngujuar. Universiteti më i fundit që ka vendosur që të ngujohet pas...

VIDEO/ E paprecedentë, studentët djegin ligjin e Arsimit të Lartë

Studentët, me anë të një demostrimi të vecantë dhe kuptimplotë, kanë djegur sot publikisht ligjin e arsimit të lartë. Protesta po vijon cdo ditë nëpër...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...