Ballina Etiketimet Studente

Etiketim: studente

Pedagogët në grevë: Të anulohet ligji i Arsimit të Lartë, Rama...

Nërkohë që protesta e studntëve vazhdon me bojkot dhe ngujim në të gjithë Universitetet e vendit, pedagogët paralajmërojnë me pershkallëzim të qëndrimeve të tyre. Asambleja...

VIDEO/ “Nuk ka përgjysmim tarifash” – studentët regjistrojnë Ramën, ja biseda

Mijëra studentë vazhdojnë protestën e tyre, këtë herë duke bojkotuar mësimin. Një grup prej tyre ka vendosur të telefonojë Edi Ramën dhe më pas ta...

Përplasje te ”Ekonomiku”, studentët bllokojnë derën

Në Fakultetin e Ekonomisë në Tiranë ka patur sërish përplasje midis studentëve të ngujuar dhe rojeve private. Duke vijuar protestën, studentët kanë bllokuar sërish hyrjen...

Ngujimi, zbardhen shtatë kërkesat e studentëve

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, kanë zhvilluar një takim me dekanin, ndonëse bojkoti i mësimit vijon ende. Ata i parashtruan disa kërkesa,...

Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Akademiku Artan Fuga shkruan se pavarësisht premtimeve, studentëve nuk u jepet asnjë e drejtë individuale për t'u trajtuar si njerëz në universitete. Reagimi i plotë...

Bursat për studentët, Boçi: Ja faktet që rrëzojnë mashtrimin

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, thotë se qeveria e Ramës po mashtron lidhur me bursat. Përmes një postimi në facebook, ai tregon se në...

Certifikata për 16 të rinj që mbaruan internshipin në Bashkinë e...

Të rinjtë që kanë mbaruar studimet e larta në nivelin Bachelor, Master Profesional ose Master Shkencor të grupmoshës deri në 28 vjeç, patën mundësi...

Me batanije dhe iso, studentët vijojnë ngujimin nëpër Fakultete (VIDEO)

Studentët vijojnë të qëndrojnë të ngujuar nëpër ambientet e tyre universitare. Studentët janë shprehur njëzëri se nuk do të futen në mësim dhe kërkojnë...

Studentët nga ”Arkitektura”, ”Inxhinieria” dhe ”Shkencat” vijojnë bojkotin

Studentët nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës, Inxhinierisë së Ndërtimit, Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës vijojnë të bojkotojnë mësimin në shenjë proteste duke sfiduar...

Te Ekonomiku të ngujuar, studentët: I kanë kyçur dyert me zinxhirë...

Pasi kane kaluar naten ne ambientet e fakultetit, mëngjesi i sotem është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e...

EDITORIAL

Presidenti Meta nuk është garant kryeministror, por garant i Kushtetutës

-Kreu i shtetit: Nuk mund të bëjmë eksperimente në politikën e jashtme. Idetë për ndryshimin e kufijve...

FORUM

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...

Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!

Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që...