Ballina Etiketimet Studente

Etiketim: studente

Studentët e Tiranës paralajmërojnë protestë në 21 nëntor

Në tryezën studentore të mbledhur në Universitetin e Tiranës, studentë shqiptarë, kosovarë dhe pedagogë ngritën zërin për përgjysmim të tarifës së studimit dhe në...

Studentët protestë për ndotjen në Porto Romano

Këtë të premte, studentët e Universitetit ÇAleksandër Moisiu'', kanë dalë në protestë për ndotjen mjedisore që vjen si pasojë e djegies së mbetjeve në...

Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një njoftim ku shpreh se janë hapur aplikimet për Programin Global UGRAD 2018-2019. Ambasada shpjegon se Global UGRAD...

Ngacmimet seksuale në punë, studentja: Thashë me vete…(VIDEO)

Sa herë flitet për dhunën ndaj grave dhe vajzave, mendimi i parë lidhet me atë fizike. Por dhuna më e përhapur dhe më e...

Regjistrohen 17 mijë studentë, ja sa kuota janë pa plotësuar te...

Procesi i regjistrimit të maturantëve në 38 universitetet publike dhe private të vendit vazhdon deri në 6 tetor, datë kur mbyllet raundi i dytë....

Vokshi publikon videon nga Fakulteti i Mjekësisë: Tmerr pa fund

Deputetja e PD, njëherësh kryetarja e Komisionit te Edukimit, Albana Vokshi ka publikuar një video të studentëve të Universitetit të Mjekësisë në Tiranë, përmes...

Punësimet në verë/ 30% më shumë studentë se një vit më...

Rritet me rreth 30% numri i studentëve të cilët  kanë zgjedhur për arsye punësimi të qëndrojnë në godinat e qytetit studenti gjatë  periudhës së...

Fushat ku diplomohen studentët shqiptarë

Raporti më i fundit i INSTAT, bën të ditur se ndër fushat e studimit ku diplomohen më shumë studentët, bie në sy se pothuajse...

Ulet numri i studentëve, ja shkaqet që rinia është jashtë Universiteteve

Numri i studentëve në arsimin e lartë këtë vit akademik ka arritur nivelin më të ulët të viteve të fundit. Ky është viti i katërt...

Studimi te Ekonomiku? Zbardhen kuotat, ja kushtet që duhen plotësuar

Një prej fakulteteve më të kërkuara për maturantët ndër vite, Ekonomiku do të presë vitin e ardhshëm akademik 1280 studentë për studimet bachelor. Ky është...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...