E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Stresi

Etiketim: stresi

I thoni jo stresit, cilat janë “ilaçet” për ta parandaluar

Afate, data për të kujtuar, gjëra për të bërë. Krizat nervore janë gjithmonë, por ja cilat janë kurat Duket e lehtë, por nuk është: të...

FOTO/ Policia ndalon sërish Stresin? Ende nuk dihen arsyet pse…

Policia e ndjek shpesh. Reperi Stresi në Instastory ka publikuar disa video, ku shihet se kishte policinë duke e ndjekur nga mbrapa Ndërsa, në tjetrën,...

FOTO/ Stresi “thumbon” reperët: Veç tekste “fake” po dëgjoj

Reperi Stresi është një nga emrat më të komentuar të estradës si për jetën profesionale ashtu edhe për atë private. Ai është goxha aktiv në...

Polica arreston Sali Lushën për protestën, ja çfarë bën Stresi më...

Të gjithë ata që menduan se pas protestës së djeshme të Opozitës para Parlamentit, do të kishte qetësi, e kanë pasur gabim. Kjo për faktin...

Të lodhur dhe të pavëmendshëm? Bëni këtë gjë 15 minuta në...

Vetëm çerek ore në ditë janë të mjaftueshme për të mbajtur larg stresin dhe ankthin, si dhe për të qenë të përqendruar dhe plot...

Stresi, 6 shenjat që paralajmërojnë probleme të shëndetit

Trupi gjithmonë ka një mënyrë për të treguar që disa gjëra në organizmin tuaj janë të gabuara. Stresi nuk është një kusht që manifestohet...

Mos i i injoroni këto shenja të stresit, paralajmërojnë probleme të...

Trupi gjithmonë ka një mënyrë për të treguar që disa gjëra në organizmin tuaj janë të gabuara. Stresi nuk është një kusht që manifestohet...

Stresi tregon këngët favorite në ‘Kënga Magjike 2017’

Këto javë artistët tanë po paraqesin këngët e tyre konkurruese për festivalin 'Kënga Magjike'. Nga ata artistë që deri tani kanë bërë të ditur pjesëmarrjen...

FOTO/ Stresi blen veturë luksoze në vlerë 46 mijë euro

Reperi i njohur shqiptar vazhdon të jetë një nga reperët shumë aktivë në muzikë dhe rrjete sociale. Vetëm pak javë më parë, ai bëri prezantimin...

Tetë shenja që paralajmërojnë se stresi po ju sëmur, si ta...

Të gjithë jemi nën stres në një moment të caktuar. Dhe, në disa raste, pak stres mund t’i bëjë mirë shëndetit. Sipas një studimi...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...