E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Stervitja

Etiketim: Stervitja

FOTOLAJM/ Shqipëria nën armë

Mbi 1000 trupa ushtarake kanë zbarkuar sot në sheshin “Nënë Tereza”, ku prej orës 11:00, trupat dhe mjetet janë mbledhur në qendër të Tiranës,...

“Albanian Lion 2018”, stërvitja më e madhe ndërkombëtare në Tiranë (Video)

Përmes një njoftimi, Ministria e Mbrojtjes bën me dje se për rreth tre javë Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Britanisë, Kosovës dhe Kroacisë do...

Grezda kryen stërvitjen e parë me ekipin e Rangers në Skoci

Eros Grezda ka nisur zyrtarisht aventurën me skuadrën e Glasgow Rangers. Sulmuesi i kombëtares sonë sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me skuadrën...

“Alieni” Ronaldo, veprime të çmendura në stërvitje me Juventusin (VIDEO)

Juventusi e ka nisur me këmbën e mbarë sezonin e ri në Seria A, pasi fundjavën e kaluar fitoi në transfertë 3-2 ndaj Chievos,...

NATO konfirmon zhvillimin e stërvitjes më të madhe që nga “Lufta...

NATO pritet të zhvillojë në muajin tetor stërvitjen më të madhe që nga fundi i Luftës së Ftohtë. Lajmi raportohet nga agjencia gjermane  e...

Stërvitja e veçantë e Mesit po çmend rrjetet sociale (VIDEO)

Kundërshtarët e Lionel Mesit në La Liga dhe Champions, e dinë mjaft mirë se çfarë do të thotë të përballesh me “Pleshtin”, por tani...

Ronaldo stërvitet me syrin e nxirë pas dëmtimit horror në fundjavë

Kristiano Ronaldo është shfaqur me syrin e nxirë në stërvitjen e sotme në prag të ndeshjes së kthimit në Kupën e Mbretit ndaj Leganes....

Baltik – Putin: Raketat Iskander nuk janë sekret, janë pjesë e...

Rusia ka konfirmuar  vendosjen e raketave Iskander, ose të afta për të lëshuar mbushje bërthamore në Kaliningrad, në kufi mes Polonisë dhe Lituansië. Në...

Putin gati për luftën e tretë Botërore? Evakuimi i 40 milion...

Vladimir Putin ka ngjallur frikën e një lufte të tretë botërore, ardhur kjo pas urdhërit të evakuim të 40 milion rusëve. Gazeta britanike hedh dritë...

Fillon stërvitja e përbashkët e koduar “Joint Effort-16”

Filloi sot stërvitja e përbashkët “Joint Effort-16”, e cila do të zhvillohet në vendin tonë nga data 19-29 shtator 2016 . Kjo stërvitje është...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...