E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Stadiumi

Etiketim: stadiumi

I ndërprenë kontratën e punës, 60-vjeçari i jep fund jetës duke...

Një 60-vjeçar ka humbur jetën në Greqi, pasi u rrëzua nga skela gjatë punimeve për ndërtimin e stadiumit të AEK. Fillimisht u raportua se bëhej...

Video/ Tifozët “djegin” stadiumin për arsyen e çuditshme

Fundjava e shkuar ka qënë një moment i trishtë për skuadrën gjermane të Karlsruherit. Që prej të dielës që lamë pas ekipi nuk do të...

Shqipëria luan sonte në stadiumin e frikshëm që mban rekordin e...

“Hampden Park” është stadiumi ku do të zhvillohet mbrëmjen e kësaj të hëne ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë. I përuruar në vitin 1903, ky...

S’mund të publikoni më foto dhe video nga stadiumet, BE merr...

Bashkimi Europian do të votojë në datën 12 shtator normat e reja mbi të drejtën e autorit. Një ndër shumë pikat është ajo që...

Merr formë “Arena Kombëtare”, shikoni pamjet e stadiumit të ri (VIDEO)

“Arena Kombëtare” duket se po merr formë dhe shumë shpejtë do të jetë gati për Kombëtaren. Pamjet janë shpërndarë nga Federata Shqiptare e Futbollit...

Stadiumi “Fadil Vokrri” nuk plotëson kushtet, shtyhet takimi i javës së...

Ndeshja që do të mbyllte javën e parë të Superligës së Kosovës, ajo mes Prishtinës dhe Gjilanit është shtyrë. Kjo pasi Ministria e Kulturës,...

Superkupa e Europës në një stadium 12 vendesh, ja arsyeja

Superkupa e Europës do të luhet në Talin të Estonisë, në një vend të vogël që nuk ka shumë traditë në këtë sport.  Gjithsesi...

Egjipt-Uruguai luhet në stadiumin më të çuditshëm të Kupës së Botës

Dita e dytë e Kupës së Botës do të nisë me një duel shumë interesant mes Egjiptit dhe Uruguait. Dueli do të luhet në...

Miqësoja me Ukrainën, Shevçenko refuzon stadiumin që ishte përcaktuar

Kombëtarja shqiptare pas miqësores vllazërore ndaj Kosovës që do të luhet sonte në mbrume, do të ketë një tjetër test me Ukrainën. Ndeshja kundër...

Të paguash sa “qimet e kokës” dhe të shohësh finalen e...

Sonte në mbrëmje do të luhet finalja e Champions League mes Liverpulit dhe Realit. Teksa të gjithë presin ndeshjen e madhe, biletat janë shitur...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...