E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Sport

Etiketim: Sport

Edi Rama: Ligj të ri për sponsorizimet në sport dhe kulturë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të arena sportive “Dhimitraq Goga” në Durrës, aktivitet i organizuar nga Akademia Goga Basket. Në...

Revolucioni kap dhe pankinën, Cungu në “pole-position

Nëse të bie rasti të hysh në një qendër biznesi por jo vetëm, natyrisht që provon dyert të cilat nëse nuk je i vëmendshëm...

Shpallen kampionë, por peshëngritja është sport i harruar

Se sporti në Shqipëri është në krizë, nuk është lajm. Përjashto futbollin, ku pjesëmarrja është masive si rezultat i globalizmit dhe marketingut, pjesa tjetër...

Sot luhen Greqi-Kroaci dhe Zvicër-Irlandë e Veriut

Sot në mbrëmje luhet ndeshja e kthimit e “playoff”-it mes Greqisë dhe Kroacisë. Skuadra kroate vjen në këtë sfidë me avantazhin 4-1 të ndeshjes së...

Të rinjtë e sporteve ekstreme zbulojnë ku ndodhet Ilir Meta

Të rinjtë që kanë dalë për të ushtruar sportin ekstrem me biçikleta malore kanë zbuluar rastësisht se Ilir Meta po ngjiste malet pranë Tiranës....

Ronaldo me 100 milionë ndjekës në Instagram

Pak ditë pasi arriti shifrën rekord prej 400 golash të realizuar me fanellën e Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka arritur një shifër “magjike”, por...

Mos e provoni ketë sport, është shumë i rrezikshëm

Një vajzë e re, e cila ishte praktikuar sportin “bungee jumping”, është hedhur nga një urë në lartësinë 18 metra dhe ka përplasur kokën në...

Skuadrat e zemrës të liderëve të botës (FOTO)

Shumë politikanë kanë një jetë shumë të ngarkuar, me orë të zgjatura në shërbim të projekteve të ndryshme, takimeve dhe shpesh herë qëndrojnë dhe...

President i Komitetit Olimpik Shqiptar: Të dënohet dhuna në “Asllan Rusi” 

Nga President i Komitetit Olimpik Shqiptar  Viron Bezhani ka dënuar dhunën e shfaqur në ndeshjen mes Tiranës dhe Vllaznisë. Në një reagim për mediat,...

VIDEO/ Fëmijët arbëreshë presin kombëtaren me “Moj e bukura more”

Gjatë vizitës së delegacionit shqiptar në Piana degli Albanesi, fëmijët arbëreshë kanë emocionuar të gjithë të pranishmit duke kënduar në shqip. Nën udhëheqjen e mësueses...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...