E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Spiropali

Etiketim: Spiropali

Spiropali i përgjigjet PD-së: Vettingun e politikës ta bëjë drejtësia e...

Nënkryetarja e grupit parlamentar të PS-së, Elisa Spiropali, është shprehur në mbështetje të vettingut për politikanët por ajo nënvizon se mazhoranca mbështet një proces...

Përjashtimi nga PS i deputetit të Kurbinit, Spiropali: Vendimi s’është kompetencë...

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi live nga Asambleja Kombëtare se deputeti socialist për Kurbinin Gjetan Gjetani duhej të përjashtohej nga grupi parlamentar,...

Negociatat/ Spiropali: Shqipëria fitoi një datë, opozita nxin. Shehi: Na lanë...

Hapja e negociatave dhe shtyrja e tyre për vitin e ardhshëm janë në qendër të debatit politik dhe janë bërë shkas për akuza mes...

Përplasje LIVE/ “Pusho tani”, Shehi-Spiropalit: Nuk i thoni fletërrufe, por portal!

Teksa në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24 po diskutohet rreth turit të llogaridhënies publike mbajtur nga qeveria, deputeti demokrat, Dashamir Shehi u ndal...

Tur llogaridhënie apo fushatë? Spiropali: Është përballje me qytetarët, ua kemi...

“Llogaridhënia publike” ishte tema e sotme në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24, ndërsa është diskutuar turi i llogaridhënies publike nga Rama dhe ministrat...

Raporti/ Debate në “Studio”, Spiropali: Arritje reale. Alibeaj: Mëshirë, jo meritë!

Rekomandimi i pakushtëzuar i KE për çeljen e negociatave të Shqipërisë në BE, është bërë objekt diskutimi sot në emisionin ‘Studio e Hapur’. Që...

Rama me Spiropalin, Basha flet me Berishën… Çfarë s’u pa nga...

Parlamenti është shndërruar sot si në shumë raste arenë përplasjesh e debatesh. Tone të larta, akuza, gjeste e madje deri edhe peshq origjinalë panë...

Plas në komision; Duma u thotë socialistëve se s’janë burra, ndërhyn...

Kjo e hënë i ka gjetur Komisionet Parlamentare të tensionuara, dhe e gjithë duket se është nxitur nga protesta e frontit opozitar përballë kryeministrisë. Edhe...

“Tahiri”, Spiropali: Më vjen turp që jam këtu! Salianji: Turp është...

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali e ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, duke i konsideruar baltosje akuzat ndaj ish-ministrit...

Sulmoi Bashën, PD i përgjigjet Spiropalit: Milionat e vjedhura në doganë...

Nënkryetarja e Grupit Parlamentar të PS, Elisa Spiropali kritikoi kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për takimin me përfaqësues të Partisë Kristian Demokrate Holandeze...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...