E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Spartak Ngjela

Etiketim: Spartak Ngjela

Pse media shqiptare e fshehu dje pjesën thelbësore të fjalimit të...

Nga: Spartak Ngjela E gjithë media shqiptare e fshehu dje pjesën thelbësore të fjalimit të Presidentit të Serbisë. Pse? l. Ptesidenti serb, Aleksandër Vuçiç, dje ishte krejt i...

Kriza morale shoqërohet gjithmonë me mungesën e drejtësisë

Nga Spartak Ngjela Vërtet mendoni se ka një shtet në botë që të ketë si gjytqtar të Gjykatës së Lartë një individ që ka qenë...

Marrëveshja e Detit me Greqinë, Ngjela: Në 2009 e çoi SHBA...

Avokati dhe politikani Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin "45 minuta" në Report Tv zbulon se marrëveshja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë në 2009-ën, u...

Ngjela: Pashai shqiptar që do ndëshkohet nga BE

Nga Spartak Ngjela  Hapja e negociatave në 28 qershor midis Shqipërisë dhe Bashkimit Europian, rrëzon korrupsionin e karakterit neoosman në Shqipëri. Ka 27 vjet që...

Spartak Ngjela: 600 mijë refugjatët i kërkoi Rama. Ngrihuni dhe rrëzojeni

Rama, nga pranimi i armëve kimike të Sirisë, te kërkesa për refugjatët e Sirisë. Është krejt e njëjta gjë, se dhe armët i kërkoi...

Spartak Ngjela: Korrupsioni i Ramës dhe Berishës do ndëshkohet

Nga Spartak Ngjela - Korrupsioni kryeministror shqiptar Berisha-Rama duhet të eliminohet sa më shpejt që të jetë e mundur; sepse është pengesë reale kundrejt reformës në...

Ngjela: Berisha dhe Rama janë kundër negociatave

Nga Spartak Ngjela -Hapja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, e ka shqetësuar të gjithë korrupsionin kryeministror shqiptar. Të gjithë sipas mënyrës së...

Çelja e negociatave më 28 qershor është e sigurt

Nga Spartak NGJELA Çelja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian më 28 qershor, është një gjë e sigurt. Cila është arsyeja politike që e garanton...

Ngjela: Ambasadori i ri i BE në Tiranë, njeriu që shkroi...

Nga Spartak Ngjela – Sot gjykata e Shkupit dënoi 2 vjet burg ish kryeministrin maqedonas Gruevski.  Akuza u mbështet në blerjen e paligjshme, si kryeministër,...

Spartak Ngjela: Fatmir Xhafën e do Uashingtoni, pse nuk rrëzojnë Kryeministrin?

Nuk ka asnjë mundësi që protesta e 26 majit e thirrur nga opozita shqiptare të përmbushë qëllimin e saj, duke rrëzuar ministrin e Brendshëm...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...