E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Spartak Ngjela

Etiketim: Spartak Ngjela

Spartak Ngjela: Turpi grek i Bularatit

Nga Spartak Ngjela/ Varroset me ceremonial një terrorist. Njëlloj si të vrarët e Mafies apo terrorizmit ndërkombëtar. Një ceremoni varrimi që u fillua si heroike dhe...

Spartak Ngjela: Bravo Kukësi! E dëbuat Kryeministrin Rama

Kryeministri Edi Rama u prit me protesta të forta ditën e djeshme nga qytetarët Hasit dhe Kukësit. Ndërkohë lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe...

Ngjela: Ngjarja e planifikuar nga ekstremistët grekë

Vrasja e minoritarit grek nga forcat speciale RENEA, këtë të hënë ka sjellë reagime të shumta nga pala shqiptare dhe ajo greke. Në sajë të...

Ngjela: Tre shtete janë hedhur në luftë kundër nesh

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Turqia, Greqia dhe Serbia janë hedhur në luftë kundër...

Spartak Ngjela: Në Ballkan do ketë konflikt, Shqipëria duhet të ketë...

Nga Spartak Ngjela / Vetëm ushtria e Kosovës si armatë moderne dhe me 40 mijë ushtarë, i jep Kosovës njohjen nga Beogradi. Kosova sot e...

Ngjela: Xhafaj është figurë më e fortë se Rama në PS

Në studion e “Top Talk”, avokati Spartak Ngjela deklaroi se figura më e fortë brenda radhëve të PS, nuk është kryeministri Rama, por ministri...

Ngjela: “Peshqit e mëdhenj”, edhe nëse ka prova nuk mund të...

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë" në Ora News tha se reforma aktuale nuk do të kapë "peshqit e mëdhenj". Ngjela: Ti the...

Ngjela në Prishtinë: Thaçi po sillet si mbret

Avokati Spartak Ngjela në emisionin "Rubikon" të KTV-së ka thënë se ideja për shkëmbimin e territoreve si një marrëveshje e mundshme mes Kosovës e...

Pse media shqiptare e fshehu dje pjesën thelbësore të fjalimit të...

Nga: Spartak Ngjela E gjithë media shqiptare e fshehu dje pjesën thelbësore të fjalimit të Presidentit të Serbisë. Pse? l. Ptesidenti serb, Aleksandër Vuçiç, dje ishte krejt i...

Kriza morale shoqërohet gjithmonë me mungesën e drejtësisë

Nga Spartak Ngjela Vërtet mendoni se ka një shtet në botë që të ketë si gjytqtar të Gjykatës së Lartë një individ që ka qenë...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...