Ballina Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

Mbi 81-vjeç, ja ku jetohet më gjatë, zbuloni 14 shtetet ku…

Forumi Ekonomik Botëror (WEF), renditet vendet që i përkasin një jetëgjatësi mesatare, duke treguar se ku njerëzit jetojnë më gjatë në botë. Megjithatë, ajo...

ZYRTARE/ Spanja publikon listën e lojtarëve, ja befasia!

Trajneri i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër Kolumbisë dhe ndeshjen kualifikuese...

Kombëtarja U-21 Bushi :Të gjithë janë në provë

Përfaqësusja e 21 vjeçarëve dhuroi sinjale mjaft pozitive në testin e dytë miqësore kundër Moldavisë duke fituar me rezultatin 2-0. Trajneri i kuqezinjve të...

Spanja, vetëm dy lojtarë të Barçës ftohen në kombëtare

Trajneri i kombëtares spanjolle, Julen Lopetegiu, ka publikuar listën me 25 lojtarë për dy sfidat e muajit nëntor, atë ndaj Maqedonisë e vlefshme për...

ZBULIMI/ Shqipëria tentoi të blinte ndeshjen me Spanjën në vitin 1993

Shqipëria dhe Spanja nesër në mbrëmje do të luajnë duelin e gjashtë mes tyre në histori. Në përballjet e deritashme, të gjitha janë fituar...

30 vjet më parë, kur i bëmë spanjollët të luteshin

Në pesë ndeshje që kemi luajtur kundër Spanjës ndër vite kemi pësuar 24 gola dhe kemi shënuar vetëm dy, një me anë të Shkëlqim...

Ja plani i De Biazit ndaj spanjollëve

Spanja nuk është Lihtenshtejni dhe Xhani De Biazi s’mund të dalë nga roli. Shqipëria do të rikthehet ajo e zakonshmja nesër në “Loro Boriçi”,...

Ish-kampionët e botës mbërrijnë në Shqipëri (VIDEO)

Kombëtarja e Spanjës ka mbërritur pasditen e sotme në aeroportin e Rinasit në Tiranë. (foto ilustruese) Menjëherë pas mbërritjes në aeroport, lojtarët dhe stafi i...

“Sfida me Lihtenhshtenjin, Spanja e jashtëzakonshme”

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi i vlerëson maksimalisht dy ndeshjet e ardhshme, si me modestët e Lihtenhshtenjit, ashtu edhe me gjigantët e...

EDITORIAL

Dalin fotot ku ish-ministri Bushati refuzon të hypi në makinën e Kryeministrit

Sot, zyrtarisht Ditmir Bushati është ish-ministër. Ishte një nga figurat e majta më të kompletuara dhe ku...

FORUM

Më ka dërguar Edi Rama

AGRON GJEKMARKAJ/  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai në të...

Bubrreci mbi rrotën që (nuk) sillet

Nga Fadil LEPAJA Dy presidentët, ai i Kosovës dhe ai i Serbisë, u patën bërë aq të afërt...