E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

Spanja në ankth para Botërorit, largohet i dëmtuar nga stërvitja mbrojtësi...

Lajme jo të mira raportohen sot për Spanjën 4 ditë para se të luajë ndeshjen e parë në Botëror, të premten kundër Portugalisë. Gerard Pique,...

Italia i refuzoi, Spanja pranon anijen me 629 emigrantë afrikanë të...

Autoritetet spanjolle kanë pranuar anijen me emigrantë afrikanë të mbetur në det. Siç raporton edhe BBC, në anijen që ka ‘ngecur’ në Detin Mesdhe...

Spanja zbulon premion e çmendur për futbollistët nëse fitojnë Kupën e...

Tashmë jemi vetëm 4 ditë nga starti i Kupës së Botës që këtë verë do të zhvillohet në Rusi. Një ndër favoritët për të...

Spanja ndalet nga Zvicra në miqësore, e tradhton një gafë e...

Spanja nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në testin miqësor të zhvilluar në stadiumin “Estadio de la Ceramica” të Vijarealit ndaj...

Populli që tradhton më shumë partnerin? 10 vende në Europë

Një sondazh i një portali që merret me lidhje jashtëmartesore ka treguar se kush është populli që tradhton më shumë në Europë. “Në tre vendet...

Spanja “jashtëtokësore”, turpëron keq Argjentinën (VIDEO)

Spanja është e pamëshirshme. Skuadra iberike ka turpëruar sonte në mbrëmje Argjentinën në shifrat 6-1, duke i shkaktuar humbjen më të thellë në histori....

Nuk ia del të rikuperohet, “Pleshti” mungon sonte ndaj Spanjës

Lionel Mesi nuk do të luajë sonte në miqësoren ndaj Spanjës. Sulmuesi argjentinas nuk ka mundur që të rikuperohet nga lodhja muskulore që e...

Spanja nuk ndryshon qëndrim, ripërsërit përgjigjen rreth njohjes së pavarësisë së...

Spanja ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e saj kundërshtues për njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Sipas mediave në Beograd, Madridi zyrtar nuk ka hequr...

“Spanja rrezikon përjashtimin nga Botërori”, Ish-presidenti frikëson të gjithë

Ish-presidenti Vijar ka konfirmuar se situata është e rëndë pasi Spanja rrezikon shumë që të përjashtohet nga FIFA dhe Botërori “Rusi 2018”. Në një intervistë...

Prezantim i vakët, vetëm një FOTO. Ja si duket fanella e...

Nuk pati prezantim, por një foto zyrtare të ekipit përpara mediave në “Ciudad del Futbol de Las Rozas”. Ekipi kombëtar i Spanjës ka befasuar sot...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...