E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Spanja

Etiketim: Spanja

Spanja gjen trajnerin e ri, merr ish-in e Barcelonës

Spanja i ka zhgënjyer të githë në kampionatin Botëror pasi u eliminua në fazën e 1/8-va nga Rusia. Trajneri momental, Hierro dha dorëheqjen nga ky...

10 lojtarët më të mëdhenj në historinë e kombëtares spanjolle (FOTO...

Cilado qoftë mënyra se si e shohim ne, Spanja ka lanë gjurmë të thella në Kupën e Botës në vitet e fundit. Ta kanë...

Zbulohen kandidatët për të marrë drejtimin e Spanjës pas eliminimit

Eliminimi i papritur i Spanjës nga Rusia në fazën e 1/8-ve, mund të shoqërohet me largimin e Fernando Hierros nga drejtimi i iberikëve. Hierro...

Fabregas kritikon Spanjën dhe “Tiki-takën”: Kjo mënyrë loje është e dështuar

Ish-mesfushori i Kombëtares spanjolle, Cesc Fabregas, ka komentuar lojën e ekipit në ndeshjen e djeshme përballë Rusisë. Sipas lojtarit të Chelseat, mbajtja e topit...

Trajneri i Spanjës flet për skualifikimin e papritur: Unë jam përgjegjësi...

Trajneri i Spanjës, Fernando Hierro ka marrë të gjitha përgjegjësitë për eliminimin në Kupën e Botës ndaj Rusisë në fazën e 1/8ve. “Unë jam përgjegjësi...

Ramos flet pas eliminimit: Momenti më i vështirë në karrierën time!

Spanja është eliminuar nga Rusia në fazën e 1/8-ve nga ruleta e penalltive. Kapiteni i iberikëve, Sergio Ramos ka folur menjëherë pas ndeshjes, duke...

As shtesat nuk mjafton, Spanjë-Rusi do të vendoset nga ruleta e...

Spanja nuk kanë mundur që të nxjerrin një fitues as pas 30 minutash shtesë, teksa koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1. Në shtesën...

Spanja kundërpërgjigjet menjëherë, shënon Isco (VIDEO)

Spanja ka gjetur menjëherë golin e barazimit në minutën e 19-të, vetëm 5 minuta pas golit surprizë të marokenëve. Iniesta bën një aksion spektakolar...

Zhbllokohet ndeshja, Diego Costa shënon gol aksidental (VIDEO)

Spanja më në fund pas një këmbëngulje të gjatë në fillimin e pjesës së dytë. Në minutën e 54-të, Diego Costa ishte me shumë...

Spanja “bllokohet” ndaj Iranit, pa gola në 45 minutat e para...

Spanja nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në 45 minutat e para ndaj Iranit. Ekipi i drejtuar nga Hierro ka...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...